Wpis z mikrobloga

Ostatnio po długie przerwie znowu wróciłem do zabawy w photoshopie. A jako że gram obecnie ze znajomymi w #rpg w świecie #forgottenrealms postanowiłem przerobić mapę Damary (gdzie dzieje się nasza kampania), która znalazłem na googlach.
Poniżej porównanie.

#gryfabularne #papierowerpg #rpg #rysujzwykopem #sesjarpg #kartografia #photoshop
BaronvonKoch - Ostatnio po długie przerwie znowu wróciłem do zabawy w photoshopie. A ...

źródło: comment_1604054604hQ0cYdOBerknjyKaDZaJmp.jpg

Pobierz
  • 14
@Ignacy_Patzer: No niestety miałem tylko dostęp do „Opis Świata – Forgotten Realms” i „Przewodnik Gracza po Fearunie”. No i oczywiście Internety.
Ale tak czy siak potrzebowałem tylko mapy poglądowej, bo i tak nanosiłem pewne zmiany na swoją pod kątem prowadzonej kampanii.
No i oczywiście chciałem zrobić mapę w "swojej" stylistyce.

BTW : jeśli ktoś byłby zainteresowany to pędzle można kupić za grosze od gościa poniżej.
https://gumroad.com/joelpigou
BaronvonKoch - @Ignacy_Patzer: No niestety miałem tylko dostęp do „Opis Świata – Forg...
@Ignacy_Patzer wyznaczanie trasy, lokalizacja mniejszych punktów jak wsie/lokalizację ważne dla fabuły (które nie znajdują się na mapie)
Jako mapa administracyjna (mam dużą plastikowa płytę która można położyć na mapie i na niej sobie rysujesz (np. Położenie/kierunek marszu wojsk)
No i ogólny 'feel' z posiadania mapy
@Baron_von_Koch: Mi się cały czas zdaje, że pod względem użyteczności (szybkie obliczanie czasu podróży, spotkań losowych czy nawet przeliczaniu powierzchnia/zaludnienie itd.) mimo całej swojej abstrakcji mapa heksowa sprawdza się najlepiej. Chociaż do tego, co wymieniłeś zwykła też się dobrze nadaje. Właśnie mnie chyba zainspirowałeś do popełnienia wpisu o jednym niszowym systemie.