Wpis z mikrobloga

Prośba do doświadczonych kolegów z tagu - czy mógłby ktoś zrobić mały poradnik rozbiórek? Nie chodzi mi tutaj o technikę, bo to jest w internecie, ale raczej jak to wszystko zorganizować. Jak się umawiać z ludźmi, żeby się nie dać wydymać, jak pakować i wysyłać dekanty, czy najpierw zbierać chętnych, czy kupować flakon itd. Z góry dzięki ;)
#perfumy
  • 15
Jak się umawiać z ludźmi, żeby się nie dać wydymać


@Eustachiusz: Ale jaka tu filozofia? Strona A przelewa siano, strona B wysyła towar i tyle

jak pakować i wysyłać dekanty


@Eustachiusz: Owinąć raz czy dwa w folię bąbelkową i wrzucić do listu/kartonu

zy najpierw zbierać chętnych, czy kupować flakon itd


@Eustachiusz: To już kwestia tego jak wielkim świrem jesteś i nie ma uniwersalnej odpowiedzi

Mam nadzieję że pomogłem, miłego
Jak się umawiać z ludźmi, żeby się nie dać wydymać


@Eustachiusz: ? Tyle razy się umawiałem z różnymi ludźmi i nikt nigdy nie chciał mnie wydymać :(

Podstawa to excel i dobrze przygotowany arkusz.
Jak najpierw zbierasz chętnych, to zgodnie z najnowszą wykładnią jest to #rozbiorka, jak kupujesz i będziesz szukał chętnych to wtedy #tomojeflakonyanierozbiorka.
#pdk

Jak ktoś chce odbiór osobisty, to generalnie daję znać kiedy rozlewam i niech
  • 0
@vizori tylko że często się widuje, że ktoś deklaruje chęć, a potem się wycofuje. Jedni piszą pod postem, inni na priv i robi się zamieszanie. Widziałem, że niektórzy robią arkusze do ogarniania tego i o takie właśnie organizacyjne aspekty mi chodzi
@Eustachiusz: jako, że jestem na finiszu mojej pierwszej to tyle mogę doradzić.
1. Ja polecam kupienie dekantów jak już zrobisz rozbiórkę, ich dotarcie do ciebie to kwestia 1-2 dni zazwyczaj.
2. Poza tym to obwijać folią bąbelkową i pakować do kopert z folią bąbelkową albo kartonik mały i wypchać czymś, żeby nie latało.
3. Dekanty polecam dodatkowo zaizolować, ja użyłem taśmy PTFE na gwincie.
4. Polecam też kupienie etykiet samoprzylepnych, lepiej
@Eustachiusz: dlatego jak ktoś pisze pw, to zawsze proszę o zostawienie deklaracji pod wpisem. Po to też jest excel, żeby wklepywać deklaracje do momentu zamknięcia flaszki. Potem wystarczy rozesłać podsumowania.
Mi na pewnie gdzieś około 1000 dekantow, nie zapłaciło może 10 osób.
@Eustachiusz: moim zdaniem ważna kwestia czy robisz to by zarobić, czy by mieć fajne zapachy i flakony za grosze. Jak to drugie to wbrew logice musisz doliczyć ok 10% ceny czyli np kupujesz 100ml za 100zl 10ml sprzedajesz za 11zł. Jak tego nie zrobisz to będziesz stratny, zawsze coś zostaje na dnie, w strzykawce, delikatnie uleci itp, kwestia wydrukowania etykiet, foli, listów itp to wszystko koszty które przy kilkuset paczkach robią
  • 3
@rindo mam po prostu kilka dużych flakonów, których wiem, że nie zużyję przez parę lat i chciałbym trochę zredukować ilość soku. Z zarabianiem to ostatnio na mirko śliski temat, chciałbym po prostu nie być stratny na tym. Jeszcze zobaczę jak czasowo będę stał, bo podejrzewam, że sporo to zajmuje