Wpis z mikrobloga

@Andi129: PSL to polityczna kurtyzana, która za trochę władzy jest skłonna wyrzec się swoich wartości, niestety w Polsce nie ma większych szans na normalizację, zbyt duży poziom oddziaływania mają stronnicze media zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Mi to sie osobiscie marzy żeby zniknęły sondaże, ludzie by zgłupieli kto by im powiedział na kogo głosować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andi129: Poglądom prawicowym lub lewicowym, jako że są spolaryzowane, można przypisać konkretne cechy i wartości, za które ludzie potrafią walczyć, czego przykładem są aktualne protesty. Centryści natomiast zajmują stanowisko bez tak na prawdę zajmowania stanowiska. Bo w aktualnej sytuacji nie ma na to miejsca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andi129: Spolaryzowanie użyłem po to, aby to centrum wypośrodkować miedzy lewą a prawą stroną. Posiadanie poglądów nie jest kwestią potrzeby, każdy posiada pewne wartości, ktore są mu bliskie. Nabywa się je i zmieniają się one zgodnie z aktualnym stanem wiedzy, oraz doświadczeniami życiowymi, bo poglady dojrzewają razem z nami. Nie trzeba być radykałem w swoich poglądach, bo sam uważam że radykalizm jest patologią, jednak nie da się być takim prawdziwie centrystą.
Poglądom prawicowym lub lewicowym, jako że są spolaryzowane, można przypisać konkretne cechy i wartości, za które ludzie potrafią walczyć


I to jest właśnie problem z tymi partiami. Będą walczyć w obronie swoich poglądów bez wzgledu na to czy są one słuszne i adekwatne do rzeczywistosci.

Centryści natomiast zajmują stanowisko bez tak na prawdę zajmowania stanowiska.


@KrwawyPacyfista: nie masz pojecia czym jest centryzm.
@Andi129: chyba jedynie po uporaniu się ze sprawami światopoglądowymi, dojścia do podobnego poziomu co reszta Europy zachodniej i załatwić te rzeczy które i tak nadejdą, tj są nieuniknione - związki partnerskie, małżeństwa, aborcja na zadanie, itp. Wtedy nie będzie z czego robić tematów pobocznych i może ludzi wreszcie zainteresuje interes kraju i gospodarka
@Royal_Email: mi wydaje się że centryzm pozwala na posiadanie własnego zdania i pozwala rozważać każdą sprawę w zgodzie z własnym rozumem i sumieniem, co mi odpowiada w przeciwieństwie do skrajnych odłamów lewicy i prawicy, gdzie zadeklarowanie się jako lewicowy czy prawicowy, zmusza do trzymania się jakiegoś wytyczonego kanonu, a przynajmniej tak wygląda to w odłamach bardziej radykalnych niż wymienione przezemnie socjaldemokracja i chadecja.
marzy mi się w Polsce rząd z większości jakiejś zachowującej RiGCz partii centrystycznej.


@Andi129: dlatego liczę na to, że Hołownia nie odleci w stronę katolicyzmu i będzie z tego coś sensownego. Na razie chyba tylko on dopuszcza w ogóle możliwość debaty lewych z prawymi