Wpis z mikrobloga

Setki tysięcy osób w trudnej sytuacji epidemicznej wychodzą w Polsce na ulice ryzykując narażając swoje zdrowie, a wszystko to może być zniweczone przez panią ze zdjęcia i jej najbliższe otoczenie :(

Rozmawiałem z wieloma ludźmi i od żadnego nie usłyszałem aby ona go przekonała, a wiele osób ocenia ją negatywnie i uważa, że tylko szkodzi protestom.

#protest
MG78 - Setki tysięcy osób w trudnej sytuacji epidemicznej wychodzą w Polsce na ulice ...

źródło: comment_1603963808BaqHhVRE6KImKlRzVuN8BA.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@MG78: Niestety w ramach protestu wzięto sobie na sztandary symbole Strajku Kobiet. Pisałem tu już po sąsiedzku, że rozumiem doskonale, że wszystko działo się szybko, Strajk Kobiet miał już gotową symbolikę i doświadczenie w organizowaniu protestów, więc początkowo wybił się na czoło. Nazwa brzmi dobrze, błyskawica wygląda spoko, no ale to była organizacja, która już działa od paru lat i ma doskonale zdefiniowane postulaty.
Teraz niestety trzeba ponosić tego konsekwencje.
  • Odpowiedz
Pamiętajcie, że to nie jest liderka i lidera protestów nie ma. To są ruchy oddolne - być może wyłoni się jakiś lider tego wszystkiego jak przyjdzie na to czas. Ludzie wychodzą z 2 dwóch powodów z którymi wszyscy są zgodni:

- Powrót do co najmniej poprzedniego kompromisu (plus kilka rzeczy do tego)

- ****


@Kemel: Dlatego biegają z znaczkami jej organizacji i wydarzenia.
  • Odpowiedz
Jak przyjdą i usłyszą, że mają wyp.... to może się okazać, że pójdą.

@MG78: jeżeli Hołownia, znany z bycia proliferem próbuje ogrzać swoje słupki poparcia w świetle strajku kobiet, który ma na celu co najmniej przywrócenie kompromisu aborcyjnego, to tak... powinien sam wiesz co
  • Odpowiedz
Rozmawiałem z wieloma ludźmi i od żadnego nie usłyszałem aby ona go przekonała, a wiele osób ocenia ją negatywnie i uważa, że tylko szkodzi protestom.


@MG78: I nadal ze swojej bańki, zapamiętajcie w końcu że wasi znajomi, rodzina, sąsiedzi, koledzy z pracy czy inne wasze znajomości to jedna bańka która nie ma żadnego odbicia w rzeczywistości.
Większość osób nie wiem kim ta kobieta jest, ba.. większość wykopków dowiedziała się wczoraj.
  • Odpowiedz
@MG78: Jak ktoś napisał na górze - to inicjatywa oddolna. Pomijam fakt, że Hołownia to zwolennik kościelnego stanowiska, tyle że w wersji light. Polakom jednak nie chodzi o kompromis między umiarkowanymi szurami a turbokatolami. O kompromisie nie decydują świętobliwi i kościół, tylko - to wyrażenie kluczowe - społeczeństwo polskie. Nawet prezydent zaczyna się podlizywać. Więc babka ma rację - niech #!$%@?ą, lizusy.
  • Odpowiedz
@biliard: @AlvarezCasarez: @dzwiedz3000: @Ataxia: Chyba zapominacie że większość protestujących jest za dotychczasowym kompromisem a nie aborcją na życzenie, do tego dochodzi ogólne wkurzenie ostatnimi sytuacjami związanymi z pandemią. Jeśli liderem będzie ta rozchwiana emocjonalnie kobieta ze swoimi skrajnie lewicowymi postulatami to frekwencja spadnie do nieznaczących ilości a tych co zostaną narodowcy rozgonią bez trudu. Każdy ruch radykalizując się zmniejsza swoje szanse. Trzeba zadać sobie
  • Odpowiedz
@MG78: przeprosila Holownie, chociaz tyle. Wszyscy na fb mowj by łączyć, nie dzielić. Nie zgadzam sie ze wszystkimi co robi ta pani, ale przynajmniej soe pokajała.
  • Odpowiedz
 większość protestujących jest za dotychczasowym kompromisem a nie aborcją

@Rafal90: Potrzebne źródło, bo poziom oburzenia, tłumy na ulicach i wypowiedzi wskazują na coś zgoła odmiennego.
Mleko się wylało - już nie czas na kompromis miedzy szuryzmem umiarkowanym i skrajnym, tylko na wolność do decydowania o samym sobie kobiet w ciąży.
Jak ktoś nie chce usuwać, nikt mu nie każe, ale niech nie #!$%@? się z butami w życie innych.
  • Odpowiedz
@MG78: każdy chce zrobić interes na niezadowoleniu społecznym.

Ta pani nie rozumie, że reprezentuje skrajny ruch, który nigdy nie będzie większością. To nie jest lewica jak Leszek Miller czy Marek Belka albo Kwaśniewski. Ona nie uzyska 40% w wyborach jak SLD.

Nawet jeśli większość Polaków popierała by liberalizację prawa aborcyjnego do poziomu obowiązującego w większości państw północnej półkuli świata i oddania decyzji sumieniom kobiet do X czy Y tygodnia - to nie oznacza, że zagłosowali by za skrajna lewicą w wyborach bo np. wierzą że lepiej dać wędkę niż
  • Odpowiedz
Potrzebne źródło, bo poziom oburzenia, tłumy na ulicach i wypowiedzi wskazują na coś zgoła odmiennego.


@biliard: Oficjalnego źródła nie mam, to moje osobiste spostrzeżenia. Będac na proteście i znając osoby które też tam były, rozmawiając z nimi takie odniosłem wrażenie. Pozatym były chyba orgazniowane zgromadzenia w sprawie aborcji na życzenie i nie odniosły sukcesu.
  • Odpowiedz
@defensive_midfielder: Już jest większością, wystarczy wyjrzeć przez okno. Powtarzam, mleko się wylało. To nie czas na "kompromis" miedzy szuryzmem umiarkowanym i skrajnym. Teraz zamiast ideologów głos zabierze społeczeństwo. Przykro mi, jest za późno. Pertraktować to mogliście wcześniej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@MG78: no ta tępa kwoka jedyne co potrafi to drzeć do każdego ryja #!$%@?. Szkoda gadać, może ją złapią i do pierdla wsadzą na czas protestów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MG78: referendum? Jakie referendum? Dlaczego podstawowe prawo człowieka do samostanowienia ma być poddawane referendum? O to właśnie chodzi, że to jest coś, co się człowiekowi należy, prawo wyboru. To nie podlega jakimś głosowaniom! chciałbyś żeby było refrendum kiedy możesz wyjść z domu? Większość zagłosuje, że tylko w godzinach od 7 do 13. Chciałbyś żeby inni narzucali Ci swoją "wolność" i widzimisię? To nie jest rzecz która podlega jakiemukolwiek głosowaniu. To
  • Odpowiedz