Wpis z mikrobloga

Ale wiesz, że są ludzie, którzy wierzą w Jezusa i chcą być członkami KK


@sehnsucht: ale wiesz ze mozna wierzyc w Jezusa i nie zasilać ławek w kosciele, który się tu oczernia?
Jest duzo innych denominacji i mozna wybierac zgodnie z własnymi przekonaniami. No chyba ze pochodne syndromu sztokholmskiego i na siłe siedzi sie gdzies mimo ze jest źle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Haziux: ta ulotka mi przypomina dowcip o amerykańskim szpiegu zrzuconym na spadochronie na teren ZSRR. Doskonale przyogtowanym pod kątem ubioru, zachowania, języka i kultury w ZSRR.
A i tak pierwszy napotkany Ruski wita go: "Zdrastwujtie Amerikanski szpion!"

- Listen! - mówi dowódca - Twoja mission jest top secret i very fuckin' important. Twoim celem jest dotrzeć do Moscow i zdobyć top secret information na temat planowanej invasion! Potem nasz łącznik we
  • Odpowiedz
@vauecki: wiem. Ale to przecież KK sam mówi, że jest otwarty na wszystkich, że są wspólnotą dzieci Bożych i że każdy zasługuje na zbawienie. I wyobraź sobie, że wierzysz w to całe życie, płacisz te "jałmużny", klepiesz modlitwy, po czym dostajesz szmatą w twarz, bo ksiądz Ci mówi, że nie możesz pochować swojego ukochanego taty zgodnie z tym, w co wierzysz, bo mniej niż 2000 zł on nie weźmie. Za takie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Haziux: państwo płaci na wszystkie związki wyznaniowe w ramach funduszu kościelnego, który został ustanowiony jako zadośćuczynienie za mienie zabrane KK. W zeszłym roku wyniósł 171mln zł, czyli tak naprawdę drobne w wydatkach państwowych.
Większość funduszu kościelnego przeznaczona jest na remonty oraz emerytury dla księży.
  • Odpowiedz
@sehnsucht: Ale ja to wiem. Mówię to kazdemu kto jest wierzący i 'wierzący niepraktykujący'. KK ma swoje prawa niezgodne z Biblią (na ktorej wiara chrzescijanska sie opiera), ludzie podukają ze tak rzeczywiscie jest po czym jadą na śluby, chrzciny, pasterki i dalej lecą w tym samym temacie. KK udaje że nie kradnie a katolicy udają, że w tym im nie pomagają. Oni kradną bo mogą a polacy takim podejsciem i zachowaniem
  • Odpowiedz