Wpis z mikrobloga

Jutro idę do księgowego bo za 10 dni kończy mi się rok na ltd I muszę narobić kosztów i podliczyć ile już ich mam, w innym wypadku ponad 6tys £ corporation tax bum Musial elce oddać. Jakie wskazówki jak rozmawiać z księgowym i na co uważać przed podpisaniem umowy
#uk
#anglia
  • 19
@adamsowaanon a było zatrudnić pracownika :) mamę, tatę, siostrę czy babcie. I cyk 10k nieopodatkowane.
Dziwne, że jeszcze nie masz księgowej, to byś wiedział co i jak. Jak znajdziesz jakąś Grażynkę ci robi to po godzinach to ci ładnie na kłamie i wyjdziesz na zero, ale odpowiedzialność i tak twoja.
@ph0212: taki mam zamiar bo jak zacząłem podliczać wszystko to obecnie z około 2-3tys £ zostanie do wydania a i tak dostałem info żeby zapłacić z 1300 -1500£ corporation tax I mieć spokój w pierwszym roku z kontrolami mimo że wszystko będzie legalne ale naciągane w granicach rozsądku.
Tylko pytanie jak to rozegrać żeby nie zmarnować tych pieniędzy przez zakup kompa telefonu lub drukarki i odzyskać to za jakieś 5-6 miesięcy
@tomislawniepelka: absolutnie nie mam zamiaru płacić aż tak wysokiego podatku. Nie po to tracę czas na faktury i zabawę z księgowa żeby potem zarobić podobnie jak na umowę o pracę.
Dodatkowo korporacje dookoła robią to od zawsze na większą skalę
@Secretariat: już po spotkaniu z księgowa i po 2 godz rozmowy mam glebszy obraz gdzie i jak mnożyć koszty a teraz tylko przygotuje faktury i podlicze wstępnie koszty i max mam zamiar oddać 1500£ tax corporation.
W sumie uważam że te 5 lat na umowę o pracę to strata czasu była i miałbym kilkadziesiąt tys £ więcej w kieszeni jak bym odrazu na ltd wszedl
@DADIKUL: podróże służbowe do Polski. Pranie ubrań roboczych w pralni. Naszywki z logo firmy na każdy rodzaj ubrań spodni i butów nawet na te cywilne ubrania tak można.
Kieszonkowe 20£ za 12 h pracy. Rower i akcesoria jako koszt bo potrzeba do podróży w czasie pracy czasami.
Przy wynajmie pokoju mogę z 10%odliczyc jako na biuro na miesiąc.
Co tydzień mogę w milazowki wpisać że jadę do innych miast szukać pracy