Wpis z mikrobloga

Co ja robię nie tak? TV Sat się zawodowo nie zajmuję ale dużo anten na czuja i miernikiem w dekoderze się naustawiałem. Problem u mnie w domu. Nowa czasza 120 cm, konwerter uniwersalny Televes wysoko na kominie 12m nad ziemią (brak jakichkolwiek przeszkód). Dekoder CP Evobox HD, 17m Triset 113, złączki F zarobione z dużym pietyzmem. Geometria dla położenia celującego na HB 13°E= azymut 186°, elewacja 31.4°,skręt 3,9° ustawione idealnie. 0 siły, 0 jakości. 1h kręcenia po milimetrze w obrębie docelowego kierunku i udało się doprowadzić do ustawienia zegara w dekoderze. Zanim wezwę kolesia ze sprzętem pomiarowym to jeszcze chciałbym wykluczyć ewentualne błędy.
#satelita #elektronika #rtv #cyfrowypolsat
  • 11
@michallus: Ile masz kabla do dekodera, jaki - może tłumienie za duże? Antena nie musi być wysoko - ja mam na ścianie, dotknę ręką "z ziemi" - ważne, by była bezpośrednia widoczność. Wiązka odbierana jest dość wąska, więc to nie jest duży problem - z 6m od ściany mam drzewna ze 4m wysokie i nie zasłaniają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@michallus: lepiej byłoby szukać na częstotliwości gdzie jest jakaś niekodowana stacja np 10719 V gdzie nadaje TVP info. Na zakodowanych stacjach może coś nieprawidłowo wyszukuję jak nie masz pobranych uprawnień do odbioru stacji kodowanych.