Wpis z mikrobloga

Ludziska, ale nie dajcie się zwieść naiwnej argumentacji że Kościół to nie ma z tym nic wspólnego i o la boga, zostawcie świątynie w spokoju.
Kler z ambon nakręca nagonkę antyaborcyjną, anty-LGBT, mówi na kogo głosować w zamian za zwolnienia podatkowe, kasę i różne przywileje. Jest jednym z największych lobbystów w tym kraju.
I nagle jak ktoś napisze 'wypier*****', ośmieszy papieża JPII (który pamiętajmy nie żyje i ma sporo za uszami jeśli chodzi o krycie spraw pedofilii), lub będzie protestował w kościele który do tej pory na niego szczuł, to nagle wielka hucpa, bo nie wolno?

Chyba sobie ktoś ze mnie żartuje.

Niech kler teraz płaci za to co do tej pory wyrządził temu krajowi.

#protest #neuropa
  • 49
  • Odpowiedz
@bialepaski: dokładnie tak, oczywiście są księża którzy nie mają nic do LGBT, uważają że istniejące prawnie dotychczasowe rozwiązanie było akceptowalne - tylko co z tego, skoro to hierarchowie i Kościół jako cała instytucja do tego zwarcia dążyła bo nie dostrzegała skutków swoich działań.

Teraz niestety w konsekwencji działań swoich zwierzchników ucierpią wierni oraz księża - za mariaż Kościoła z polityką (partią rządzącą) oraz z sektą Tradycja, Rodzina i Własność (powiązaną
  • Odpowiedz
@bialepaski: z tego co pamiętam to każda partia od zawsze była pod butem kleru i kościół non stop włazi z butami w życie ludzi nie ważne, kto jest u władzy. ileż można
  • Odpowiedz
@bialepaski: Byłeś w kościele że tak mówisz? U mnie ksiądz odkąd jest ani razu nie powiedział nic złego o lgbt i aborcji choć wiadomo pewnie jaki ma zdanie na ten temat nigdy nie powiedzial z ambony o gejach, lgbt itp.
  • Odpowiedz
@bialepaski: widziałem, ale widziałem też jak moja parafia pomagała ludziom w czasie lockdownu, oddawali tace na chore dziecko, organizowało wycieczki dla ministrantów. Czemu oni mają cierpieć za coś co robią inni, wyżsi rangą? Rydzyk nic nie straci ani nie poczuje
  • Odpowiedz
@bialepaski: zgadzam się z tobą, że kler nakręcał konflikt, ale nie zgadzam się na niszczenie świątyń. Parafia, kuria? Proszę bardzo. Jestem zwolennikiem strajku, ale nie niszczenia kościołów, które dla również wielu protestujących są bardzo ważne.
  • Odpowiedz