Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś tak jak ja zastawiał się po co młode komunistki demolują tramwaje, biją się z policją i wykrzykują wulgaryzmy to już nie musi, bo specjalnie dla was pokusiłem się o małą analizę postulatów strajkujących dostępnych na stronie http://strajkkobiet.eu/postulaty/

W skrócie
1.

dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji

Ja bym proponował w ogóle dopłacać do tego, że ktoś chce się zabezpieczać. Tak będzie bardziej w duchu socjalistycznych republik radzieckich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2.

przesunięcie finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową

....bo kobiety jak wiadomo są tylko ofiarami przemocy

3.

współpracy rządu z organizacjami pozarządowymi przy wdrażaniu Konwencji Antyprzemocowej

...bo endżiosy też muszą z czegoś żyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

4.

ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy

Ech mityczna mowa nienawiści. Pojęcie tak precyzyjne jak tylko może być po to, żeby można było ukrzyżować każdego kto powiedział, że nie lubi pedałów.

5.

zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet

A ja bym chciał emeryturę za stanie w korku jadąc do pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak obliczamy "nieodpłatną pracę KOBIET"? Tak jak nieodpłatną pracę mężczyzn czy taka to już nie istnieje?
W sumie spoko, ktoś walczy o emeryturę dla ludzi którzy sprzątają swoje mieszkanie, albo gotują sobie jedzenie bo dla nich takie potrzeby jak głód czy nie mieszkanie w syfie to jest przykry obowiązek....
Są też tacy co mówią, że w kobelku się napracowali po obiedzie - ciekawe czy na to przysługuje OFE ( ͡° ͜ʖ ͡°)

6.

podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia

Ja bym przeredagował i skrócił do "Chcemy, żeby nam się bardziej opłacało naciągać na alimenty niż pracować"

7.

równości płac bez względu na płeć

A tam nie powinno być "płacy adekwatnej do kompetencji i umiejętności"? Poważnie pytam. Wiecie, jest taki przykład jak parytety - "nie ważne, że ona się na tym nie zna - musimy ją zatrudnić bo nas ukarzą"

8.

Polski, w której prawa człowieka są dla wszystkich, w tym kobiet, osób LGBTQIA+...

Dziwne, że wymieniacie kobiety, osoby QWERTY+ ale zapominacie o mężczyznach? Mężczyzna to nie jest człowiek? Nie zasługuje na prawa człowieka?

9.

Polski, w której zdelegalizowane są organizacje odwołujące się do faszyzmu i nazizmu

Ufff. Dobrze, że nie wymieniłyście komunizmu bo trzeba by was zdelegalizować. Ale taka ciekawostka. Nazizm i faszyzm jest już nielegalny w Polsce. Zdaje się kilkadziesiąt lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

10.

...podejmowane są działania przeciwko militaryzacji społeczeństwa

Hoplofobia. Typowy przypadek. Niestety mimo rozwoju medycyny nadal nie ma lekarstwa na głupotę

11.

Polski w Unii Europejskiej

Halo, tu ziemia. Zdaje się, że już jakiś czas należymy do Unii. Nawet nas czasami karcą. Może warto to sprawdzić zanim się wpisze taki postulat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dopóki myślałem, że protestującym chodzi o powrócenie do kompromisu aborcyjnego to popierałem te strajki, ale teraz muszę przyznać, że nie ma sensu popierać czegoś co jest przykrywką dla sowietyzacji prawa. No typowa #bekazlewactwa
#protest #logikarozowychpaskow
  • 8