Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 271/150
Serge Lutens Un Bois Vanille (2003)

Tymi perfumami Serge Lutens pokazał jak powinny pachnieć waniliowe kompozycje. Im więcej perfum poznaje tym bardziej zaczynam doceniać Serge’a. Dzisiaj porównywanie Tobacco Vanille, którego kiedyś tak lubiłem nie miałoby sensu. Aromatem Un Bois Vanille deklasuje swojego droższego kolegę na każdej płaszczyźnie.

Nie dość, że mamy tu wspaniały w swoim aromacie absolut wanilii to jest też kilka innych, słodkich i piekielnie głębokich składników jak np. gwajakowiec, wosk pszczeli, bób tonka czy fenomenalne w swoim aromacie gorzkie migdały. Zapachowego kolorytu nadają też mleczko kokosowe, drzewo sandałowe i tak zwana lukrecja gładka. Zapach Un Bois Vanille jest gourmandowo-słodki, pachnie trochę jak oparte na alkoholu olejki do ciast dzięki czemu możemy przenieść się do cukierni serwujących nieszablonowe desery.

Mnogość słodkich aromatów doskonale ze sobą współgra. Mimo, że jest gęsto to ze względu na brak mocno syntetycznych komponentów, perfumy te nie powinny nas przydusić jak tak zwane „słodkie ulepy”.

Un Bois Vanille ma niezłe parametry. Trwałość jest lepsza niż w większości perfum Serge’a Lutensa a projekcja jest wyraźna ale nieagresywna.

W wielu recenzjach przewijają się opinie jakoby była to bardziej kobieca pozycja. Nic bardziej mylnego. Na mnie Un Bois Vanille pachnie bardziej męsko niż wiele innych zbliżonych klimatem perfum jak np. wywołane na początku Tobacco Vanille. Najlepsze będą jesienią i zimą, latem mimo niebyt mocnej projekcji mogą okazać się zbyt przytłaczające.

Świetny, słodki unisex oparty na wanilii, niezasłużenie pomijany w naszej społeczności.

zapach: 8,5/10
trwałość: 8,5/10
projekcja: 7,0/10
cena: 400 zł za 100 ml
Pobierz dr_love - #perfumy #150perfum 271/150
Serge Lutens Un Bois Vanille (2003)

Tymi pe...
źródło: comment_1603787073jMbhTwat6PNzJHMWYyWhsf.jpg
  • 9
@dr_love Na mnie pachniał jak taki babski balsam do ciała miodowo-waniliowy. Więc jednak zdecydowanie kobieco. Ale bardzo ładny zapach, zarówno kompozycja, jakość i parametry na wysokim poziomie.

@tangofever w Galerii Mokotów też jest w Douglasie. To może w innych też? Miesiąc w temu w Arkadii go nie było swoją drogą