Wpis z mikrobloga

Mirki drogie z #transport i #spedycja - co jest grane, że nie ma chętnych na zorganizowanie transportu całopojazdowego z PL do DE? ( ͡° ʖ̯ ͡°) W piątek rozesłałam zapytania do kilku firm, dzisiaj do kolejnych i zero (!!) odzewu. :(
Jakby był jakiś chętny Mirek na nawiązanie współpracy to więcej info na PW, ważne żeby płatnikiem za transport mógł być kontrahent unijny (proforma lub na termin).

Poratujcie mirabelę!
  • 14
@Heheszkara: w niektórych branżach transportu zaczynają rosnąć stawki i nie chce im się gadać z ludźmi znikąd, niektórzy mają kontrakty do obrobienia, a ogólnie generalnie zapytania typu "potrzebują stąd dotąd, to i to, za ile pojedziecie?" przez wiele osób są traktowane jako śmietnik, bo to łowienie ceny przez konkurencję / przewalaczy.

Za pojedynczą zrzutkę kokosów nie zarobisz, a jechać po to żeby potem #!$%@?ć się z nierzetelnym płatnikiem znikąd wielu się
@Teec: nie było nic o stawce, zawsze wysyłam bez stawki i były zwrotne konkretne propozycje ze stawką i terminem.

@eloyard: ja kompletnie nie siedzę w branży, my tylko produkujemy i większość klientów sama sobie organizuje transporty, czasami ktoś prosi o rozesłanie zapytania i zawsze z takich pojedynczych zapytań udało się temat dopiąć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Heheszkara jak "zaprzyjaźnione" firmy nic nie odpowiadają, to jesteś #!$%@? klientem... Normalnym się odpowiada np.:

kibel jest wokół zrzutki, dorzuć 300eur żeby wyjechać;

mam 200km podjazdu na załadunek, dej 250eur;

sorry, ale zrzutka w piątek po południu, to stanie do poniedziałku, dorzuć za przestój
@Heheszkara: brak aut na export wynika z braku importów do PL każdy stara się wstrzymać zakupy przy Euro po 4.6 PLN i do kraju prawie nie ma z czym wracać. Stąd ceny na export muszą teraz uwzględniać powroty częściowe lub zjazdy na pusto. Jeśli chcesz auto musisz obecnie zapłacić około 20% więcej ponad średnie ceny rynkowe. Jeśli nie robicie licytacji po 20 firmach kto pojedzie 10e taniej to powinnaś bez problemu
@eloyard: kurde Mirek, ja aż tak w tym nie siedzę, zaprzyjaźnione firmy to osoby, do których zawsze wysyłam zapytania transportowe i ktoś mnie kojarzy z firmy i nazwiska, a nie jestem takim nołnejmem z googla. Ale też tak jak pisałam my nie szukamy tych załadunków dla siebie tylko dla poszczególnych klientów i tego się nazbiera może 5-8 aut na rok. Nie gadam branżowym slangiem i nikt mnie nie pyta czy o