Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja. Dzisiaj odebrałem nowy dokument prawa jazdy. Wyrabiałem go ze względu na przywrócenie uprawnień kat. A, które straciłem po przekroczeniu punktów karnych. Pierwsze prawko (kat A i B) miałem wydane bezterminowo. Dokument który odebrałem dzisiaj też ma wbitą kategorię A i B bezterminowo ale A2 i AM już nie (ważne do 2035). Ktoś mi powie czy to tak powinno wyglądać? Jak dla mnie to bez sensu bo jedno wyklucza drugie, raczej A2 i AM też powinno być bezterminowe. Pani w urzędzie nie potrafiła tego wytłumaczyć powiedziała tylko, że a2 i am są nowymi kategoriami i wydawane są tylko terminowo... Co mam więc zrobić po upływie terminu dla a2 i am?

#prawojazdy #motocykle
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drevnykocur:
Od (chyba) 2015 nie ma już bezterminowych.
Nawet te które były bezterminowe mają ważność do 2033 roku, więc i tak musiałbyś wymienić plastik (+badania)
Klik
jeśli faktycznie tak ma się stać to trudno ale nie zmienia to faktu, że to co mi tam powpisywali jest głupie


@Drevnykocur: Tak, jest to głupie dla nas, kierowców. Jednak jest to jedyny sposób na zachowanie konsekwencji wobec ustanowionego wcześniej prawa i tego nowego - po prostu rozpatrujemy teraz wszystkie kategorie osobno.

Dlaczego nie nadano Ci kategorii A i B z terminem ważności? Ponieważ takie otrzymałeś już bezterminowo.

Dlaczego nie nadano
@aarahon: wspaniały to wywód, nie zapomnę go nidy
szkoda tylko że jak wyrabiałem nowy plastik to oprócz A i B bezterminowo które miałem na starym, to wpisali mi pozostałe kategorie - również bezterminowo (AM, A1, A2 itd itp)