Wpis z mikrobloga

  • 0
#oculus #vr #oculusquest #virtualreality

Siema VRowe świry,

Chcę kupić Oculus Quest 2. Jestem w stanie cyrograf z fb podpisać. Konto mam od wielu lat ale baaardzo sporadycznie używane. Jak trzeba będzie to je jakos potwierdzę. Ale nie o tym.

Kilka pytań.
1. Czy gry z pc najlepiej na kablu? Marzy mi się HL Alyx.
2 Czy opłaca się brać wersję 256gb, która jest o jakieś 500zl droższa? Bo jak większość gier mam zamiar streamować z PC a na okularach to tylko jakieś takie do ćwiczeń dla różowej fitnesy Czy beat sejbery.
3. Czy przydadzą mi się jakieś dodatkowe akcesoria jak silikonowa nakladka czy opaska odciążająca? Jak tak to co?
4. Czy w zestawie jest kabel USB-c 3m?

Wszystkie uwagi, porady i wskazówki mile widziane.
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
Zaciekawił mnie Twój wpis. Czy te okulary wystarczające do grania w hl alyx? Nie trzeba nic więcej?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Barto_:
1. Kabel lub VirtualDesktop i dzięki niemu po wifi masz wireless PCVR, najlepiej miec do tego wifi 5Ghz.
2. Jeśli zamierzasz grać w głównie gry z PC to nie warto pchać się w 256GB, wiele osób mówi też, że ogólnie nie warto w 256GB sie pchać.
3. Tutaj się nie wypowiem, bo to kwestia indywidualna, ale wiele osób narzeka na standardową opaskę na głowę.
4. W Quescie 2 chyba dodają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kecyc: do Questa możesz wgrać gry ze sklepu Oculusa, wtedy za wszelkie obliczenia odpowiada Quest. Ale możesz też questa podłączyć do PC i grać w gry z PCVR, wtedy quest robi tylko za wyświetlacz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Dziękuję ślicznie Panie @Jotu ()
Na stronie oculusa trza w euro płacić a moj bank zdziera 4.77 za jednego ojracza... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Barto_:
1. Granie przez kabel/streamowanie to też spadek jakości gier/opóźnienia z tego co się nie mylę. To nie jest to samo jak granie na googlach pcvr ;). Więc to takie kolorowe nie jest jakby się mogło wydawać..
2. 64 jest w zupełności wystarczające dla większości.
3. Elite strap jest spoko. Ogólnie teraz go wycofali, bo były z nim problemy, że niektórym osobą pękał. U mnie póki co wszystko w porządku i
  • Odpowiedz
@Qutaphone: A tego nie wiem, bo link mnie kompletnie nie interesuje. Po prostu czytam reddita/strony i widzę, że ludzie tak piszą. Na linku jest jakieś latency i gorsza jakość obrazy. Poczytaj i zobaczysz. Chociaż sam osobiście tego nie wiem. Chociaż może też dlatego, że pcvr podłączasz też do KARTY graficznej a nie tylko usb?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Qutaphone: linkiem idzie skompresowany obraz który najpierw poza wygenerowaniem trzeba skompresować i potem rozkompresowac żeby go wyświetlać. Tak pewnie jest gorzej niż na takim Volvo Index. Natomiast dalej stosunek ceny do jakości i możliwość gry bezprzewodowej po Virtual Desktop są niesamowite

Jeżeli chodzi o pasek, to jak dla mnie ten standardowy jest wystarczająco wygodny i wolę poczekać na jakieś mocowania 3rd party. Ważniejsza kwestią jest imo sprawdzenie czy mieścisz się w
  • Odpowiedz