Wpis z mikrobloga

Pisałem wczoraj ale nie rozwiązałem swojego problemu.
Jak pobrać zdjęcia (duża ilość z kilku lat) z iphona na komputer pc z iphona?
Próbowałem:
1. Przez itunes, ale tam tylko robi się jakaś synchronizacja i powstaje plik bez rozszerzenia "photo database".
2. Przy próbie kopiowania z iphona jako nośnik pamięci zawsze przy każdym z folderów które mają po 300-800 plików wywala "błąd kopiowania pliku lub folderu: urządzenie dołączone do komputera nie działa". Testowane na kilku kablach, w tym oryginalnym.
3. Zawsze miałem icloud wyłączony. Ale wyczytałem, że można włączyć i wtedy się zsynchronizuje i będzie można pobrać. Kilka godzin mi się synchronizowało, 5gb starczyło tylko na część moich zdjęć (koło 4 tys plików) no i chciałem to pobrać ale przy zaznaczeniu wszystkiego ctrl+a i próbie pobrania piszę, że max 1tys plików. Ok, próbuje ręką zaznaczyć dużą grupę plików, ale mój komputer nie wyrabia, odznacza się to po kilkudziesięciu wybranych zdjęć. Nie wiem jak to ugryźć, chciałbym tylko skopiować wszystko i już.
I nawet jak jakoś się uda to dalej mnie to nie urządza bo tam pobiera mi automatycznie zdjęcia, 5gb mam i się blokuje, nie wiem jak to zrobić na raty żeby przesłało tam zdjęcia te starsze po pobraniu i usunięciu tych nowszych.
Ma ktoś jakiś pomysł? Najlepiej wszystko za jednym zamachem.
Iphone 7 plus.
#iphone #apple #itunes #icloud #ios #pomocy #pytaniedoeksperta
  • 19
@4n000n: No niby tak tylko widzisz, mi to jest nie potrzebne, nigdy nie używałem, włączyłem wczoraj jako ostatnia deska ratunku.
No i pobrać nie mogę więcej niż 1tys plików, a ręcznie wybrać nie mogę bo się wiesza i odznacza (a jak dojdzie tam jeszcze 2-3x tyle co jest teraz, to jeszcze bardziej będzie).
@barrus89: Jakie sterowniki? Raczej wszystko mam aktualne. Sterownik ajfona zainstalował się wczoraj przy pierwszym podłączeniu przez kabel usb.
Mam to zaznaczone.
@Jaroslaw_Keller: Napisz trochę szczegółów, trzeba ściągać i na stacjonarkę i na iphona osobne aplikacje? Jak to działa?
@Vadzior: a w windowsach nowych jest po prostu przegladarka do zdjec Photos. W w7 nie wiem.
To inaczej - jak podlaczasz iphone do komputera - pojawia ci sie okienko co chcesz zrobic (autoplay)? otworz, itp? Powinna tam byc opcja "import photos".