Wpis z mikrobloga

@Lipathor: z rolnikami można się o tyle dogadać, żeby państwo ustaliło rozsądny vacatio legis i odszkodowania. co do górników to nie wiem bo ci w znacznej części mają nierealne oczekiwania
  • Odpowiedz
@6c6f67696e: czyli uważasz że działacze eko powinni mieć wstęp do prywatnych gospodarstw według własnego widzimisię? Co do tematu norek, to tak, tylko właśnie zróbmy to tak jak było to przeprowadzane na zachodzie.
  • Odpowiedz
czyli uważasz że działacze eko powinni mieć wstęp do prywatnych gospodarstw według własnego widzimisię?


@dobry_mirek: nie wydaje mi się żeby chciano im dać pełną swobodę ale w obecnej sytuacji gdy służba weterynaryjna jest niedofinansowana i często przekupiana przez hodowców to tak powinni mieć więcej uprawnień kontrolonych

  • Odpowiedz
@Lipathor: Jeszcze taksówkarze, nauczyciele, lekarze i pielęgniarki. Ale te dwie ostatnie grupy mają za dużo rigczu, żeby teraz zostawiać ludzi, mimo że efekt byłby piorunujący.
  • Odpowiedz
@6c6f67696e: "przedstawicielowi organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, w asyście policjanta lub strażnika gminnego, przysługuje prawo wejścia na teren nieruchomości, na której przebywa zwierzę, bez zgody lub pomimo sprzeciwu jej właściciela"

Wydaje mi się to równie sensownym pomysłem co możliwość nakładania kar za nieprzestrzeganie prawa pracy przez związki zawodowe, albo dyktowanie prawa aborcyjnego przez kurię ( ͡° ͜ʖ ͡°) poprostu organizacja będąca stroną w
  • Odpowiedz
"przedstawicielowi organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, w asyście policjanta lub strażnika gminnego, przysługuje prawo wejścia na teren nieruchomości, na której przebywa zwierzę, bez zgody lub pomimo sprzeciwu jej właściciela"


@dobry_mirek: ej ale powiedz mi jak to się różni od dotychczasowych przepisów? bo przecież przed zmianą prawa TOZy wchodziły w asyscie policji/SM po zwierzęta które były maltretowane czy inaczej zagrożone. próbowałem teraz na szybko szukać starych regulacji ale
  • Odpowiedz