Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #hardware #komputery #elektronika #intel
Miraski, zmieniał ktoś w laptopie procka i3/i5/i7 1gen 35W TDP na 45W?
Chodzi za mną zmiana starej i5 460M, teoretycznie powinienem brać i7 640M bo też 35W ale kusi 4 rdzenie i7 720QM/740QM, tylko że 4rdzeniowiec będzie cieplejszy (no i połowę tańszy #cebuladeals )
Jak to wpłynie na żywotność całości? Już teraz przy odpaleniu Cywilizacji temperatura skacze do 80C.
Więcej mi da na co dzień 2 szybsze rdzenie (3,46GHz) czy 4 wolniejsze (2,8-2,93GHz)?

A tak w ogóle, czemu mi HWInfo pokazało tyle MHz na procku i5-460M (ostatnia kolumna to max)?
Pobierz pesimist - #pcmasterrace #hardware #komputery #elektronika #intel 
Miraski, zmieniał...
źródło: comment_1603653748vk1HPvSQPM2y3EbZ6n9ioE.jpg
  • 5
@pesimist: wymieniłem 25W na 45W, ale byłem pewien, że w tym modelu takie montowali, z resztą kupiłem za 30% ceny od frajera co nie wiedział, że mu nie pójdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do uciążliwosci to jajka można smażyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też mogłem wstawić 2 szybsze rdzenie, ale dziś to nawet przeglądarka internetowa używa wielu wątków. Tylko do starszych gier
@wypokowy_expert: w moim modelu nie montowali 45W ale wiem że ludzie zmieniali, nawet ktoś na #allegro opchnął takiego, myślałem nawet żeby się z tym kimś skontaktować ale niczego teraz nie sprzedaje i chyba nie ma już możliwości kontaktu z taki userem