Wpis z mikrobloga

Narazie jesteśmy w temacie dzieci chorych np. na zespół Downa. A kto z wykopowiczow podjałby się wychowywania potomstwa z ostrym porażeniem mózgowym?
#rodzicielstwo #dzieci

Wychowam dziecko z porażeniem mózgowym

  • Jestem Niebieski - chcę wychowywać 3.2% (2)
  • Jestem Niebieski - nie chcę wychowywać 71.0% (44)
  • Jestem Różowa - chcę wychowywać 4.8% (3)
  • Jestem Różowa - nie chcę wychowywać 21.0% (13)

Oddanych głosów: 62

  • 7
@WOparachAbsurdu: zaznaczę, ze spektrum tej choroby jest szerokie i oczywiście można sukcesywnie przeprowadzać rehabilitacje. Pytanie dotyczy właśnie przypadku gdy poświęcacie życie swoje i dziecka na próbę usamodzielnienia go (ze stadium ciężkiego do nieznanego stanu polepszenia, bez 100% pewności samodzielności).
@ciemnienie: pytam nie w kontekście aborcji, lecz przy okazji tego co się dzieje. Wiele osób zadaje sobie pytanie o wychowywanie niepełnosprawnego dziecka, tu przykład choroby która jest dość częsta, w diagnoza częściej pojawia się po narodzinach (jak i sama choroba).
@WOparachAbsurdu: a kto chce chore dziecko? Nikt. Ciężko nie podjąć opieki nad dzieckiem, którego oczekiwałeś, wszystko wskazywało, że będzie zdrowe i masz nadzieję, że stan będzie lepszy. Przy MPD często po czasie wychodzi, jak bardzo źle jest (lub nie tak źle). Znów podam przykład Tobiasza, którego losy obserwuję. To jest tragedia i złamane serce oraz umysł matki i ojca, którzy nie chcą takiego losu dla dziecka, ale przecież je kochają i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WOparachAbsurdu: brat cioteczny miał porażenie mózgowe, ogarniał wszystko co się dzieje wokół. Zmarł w wieku 23lat. Jego rodzice się po tym rozwiedli, ogólnie tragedia.