Wpis z mikrobloga

Dziambor i Berkowicz próbują robić fikołki w sprawie ich podpisu pod wnioskiem do TK, że nie o to im chodziło.

Kłamią. A ja wam zaraz to udowodnię.

Po pierwsze, w kwietniu Sejm zajmował się projektem ustawy Godek, który przewidywał zaostrzenie ustawy aborcyjnej, czyli to co zrobił TK.

Sejm co prawda nie zgodził się na dalsze procedowanie tej ustawy (68 ZA, 375 PRZECIW), ale warto sprawdzić kto głosował "ZA".

52 posłów PiS
5 posłów Koalicji Polskiej
11 (wszyscy) posłowie #konfederacja

#bekazpisu #bekazkorwina #neuropa #aborcja
Tumurochir - Dziambor i Berkowicz próbują robić fikołki w sprawie ich podpisu pod wni...

źródło: comment_1603622599KJZTqTAR5FX7HpzMFZfRdV.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
Po trzecie i najważniejsze, wniosek, który podpisał Dziambor nie dotyczył ZBADANIA sytuacji, czy zgodne z Konstytucją jest wykonywanie aborcji eugenicznej w przypadku PODEJRZENIA a nie STWIERDZENIA wad dziecka w okresie rozwoju płodowego.

Wniosek dotyczył STWIERDZENIA niezgodności z Konstytucją.
O to wnioskowali.

Wnioskowali dokładnie o to, co TK stwierdził.

No chyba, że Dziambor nie wie co podpisywał, co też mnie nie zdziwi.
Tumurochir - Po trzecie i najważniejsze, wniosek, który podpisał Dziambor nie dotyczy...

źródło: comment_1603622749Dj84UKm1Ka1t4hLaZOzfMo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Tumurochir z tego co pamiętam to tłumaczyli to wtedy w ten sposób że chcą sprawdzić czy PiSowi naprawdę zależy na tym pomyśle. Nie mówili wtedy wprost że go popierają
  • Odpowiedz
  • 1
@Tumurochir wczoraj dokladnie ten sam argument z głosowaniem za ustawą godek przytaczalem szurowi co mowil: lewica szkaluje Dziambora, a on nigdy by nie był za zakazem aborcji płodów z poważnymi wadami. Niestety nie poskutkowalo i szur dalej swoje xD
  • Odpowiedz
Wniosek dotyczył STWIERDZENIA niezgodności z Konstytucją.


@Tumurochir: KŁAMIESZ LEWAKU, CZYTAŁEM WIELOKROTNIE NA WYKOPIE, ŻE KONFEDERACJA ZŁOŻYŁA WNIOSEK ŻEBY SPRAWDZIĆ CZY PRZEPISY SĄ ZGODNE Z KONSTYTUCJĄ, A TO TRYBUNAŁ WYDAŁ WYROK!
  • Odpowiedz
  • 1
@Tumurochir żeby było śmieszniej, dzisiaj w Kawie na Ławę znów bronił swojego pierwotnego wyboru o głosowaniu w kwietniu, wirtualnie przybijał żółwka z Horałą i zaciekle bronił życia od poczęcia. Gość ma rozdwojenie jaźni?
  • Odpowiedz
@Tumurochir: Tak, ale głosowali za zakazem aborcji eugenicznej, po to by potem aborcję letalną oddzielić. Problem z polskim ustawodawstwem polega na tym, że ono nie rozróżnia aborcji eugenicznej od letalnej, pakując je do jednego worka. Oni głosowali "za" by aborcję eugeniczną zakazać, a potem wprowadzić poprawkę, by letalną nie zaliczać do eugenicznej i ją dozwolić.

Berkowicz ma rację, to ty kłamiesz.
  • Odpowiedz
no ale podpisujemy i w dniu ogłoszenia wyroku chwalimy się w necie potężnym sukcesem XDDD


@Nox_: bo zakaz aborcji eugenicznej (nie mylić z letalną) JEST sukcesem. Teraz tylko dodać poprawkę z dozwoleniem aborcji letalnej i mamy kompromis. Przykro mi, ale nic nie zdziałasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz