Wpis z mikrobloga

Kupiłem grunt lateksowy dekorala - śnieżnobiałą farbę podkładową, bo gdzieniegdzie musiałem wcześniej dać szpachlę żeby ponaprawiać ubytki i chciałem wyrównać kolor przed kładzeniem farby dekoracyjnej. Ten grunt nie pokrył mi równomiernie starego koloru. Czy mogę położyć drugą warstwę czy nie powinienem?
#remontujzwykopem #malowaniescian #dom #budujzwykopem
l.....3 - Kupiłem grunt lateksowy dekorala - śnieżnobiałą farbę podkładową, bo gdzien...

źródło: comment_1603528109rGdALdRls1vLlB7elgla4u.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@lukasz890123: grunt wodny wyrównuje chłonność powierzchni, dajesz na podłoża niestabilne, sypiące się np wyszlifowana gładź. Farbę podkladowa "gruntującą" używa się jako warstwę koloryzująca dzięki której nie będziesz musiał nakładać 5warstw koloru docelowego. Ogólnie te farby gruntujące z gruntem mają mało wspólnego
  • Odpowiedz
Przesadziłeś i przegruntowales. Może nie odpadnie jeśli się nie odparzylo. Niech dobrze wyschnie i maluj kolor, ale w miejscach przegruntowanych może się różnic. Kolor 2 razy. Będziesz widział czy równo jak wyschnie. Nie spiesz się, przy malowaniu na świeżo zawsze wyglada nierówno. I zadbaj o wietrzenie pomieszczenia żeby wilgoć odeszła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@frex: grunt wodny trzeba rozrobić z wodą. Używanie farby podkładowej bezpośrednio na wyszlifowana gładź to duży błąd. Po kilku malowaniach gładź może odpadać płatami.
  • Odpowiedz