Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki, potrzebuje pomocy. Od bardzo wielu lat uzywam roznych kosmetykow do stylizacji wlosow, ale nadal nie znalazlem tego czego szukam. Do tej pory opieralem sie na produktach z drogerii, jednak postanowilem w koncu sprobowac czegos lepszego. Mam proste, sztywne, czarne wlosy, ktore ciezko wymodelowac i utrzymac w ryzach. Nie sa zbyt geste, ale tragedii nie ma. Nosze undercuta, wlosy zaczesane w tyl, ale nie ciasno i z nieco uniesiona grzywka. Zalezy mi na czyms, co utrzyma fryzure przez caly dzien, nie da efektu zaolejonych, przylizanych wlosow i nie rozwieje tego byle wietrzyk. Zastanawiam sie nad pomadami woskowymi i glinkami. Co byloby tutaj lepsze? Moje typy to schmiere knuppelhart, rozowy reuzel, layrite cement clay albo uppercut matt clay. Co byscie polecili?
#pomadowaglowa #pomada #barber
  • 9
postanowilem w koncu sprobowac czegos lepszego.


Moje typy to schmiere knuppelhart, rozowy reuzel, layrite cement clay albo uppercut matt clay.


@Prusti: Wybierz jedno. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uniwersalna porada - popróbuj różnych środków. Zaopatrz się w próbki i testuj. Każdy ma inne włosy, każdemu co innego będzie odpowiadać. Ja już nie raz miałem tak, że hajpowane pomady kiepsko mi wchodziły.
@Nitro_Express: a czy mozesz mi powiedziec czy faktem jest, ze pomady woskowe latem nie trzymaja wlosow (wosk sie topi)? Jak ma sie do nich noszenie czapki zima? Czy brudza czapke/poduszke tlustym filmem? @MenCare_pl czy glinka od uppercuta posiada hold podobny do wyzej wymienionych pomad woskowych?
Layrite odpuść, bardzo słaby jest.


@MenCare_pl: Zależy od włosów. U mnie mocno trzymał, a nie przekonał mnie do niego zapach.

@Prusti: Niestety nie mam dostatecznego doświadczenia z woskami. W internetach ludzie piszą, że owszem - latem się topi i tłuści czapki i poduszki (bo na noc tego nie zmywasz).

Powiedz mi jeszcze coś - jakie masz widełki cenowe na puszkę? I chodzisz do dobrego barbera, czy fryzjera damsko - męskiego?
@Nitro_Express: jesli chodzi o cene to myslalem o kwotach nie wyzszych niz 60zl za puszke. Nie chodze do barberow, moja kolezanka ma zaklad fryzjerstwa meskiego i z jakosci ciecia jestem zadowolony, choc zdaje sobie sprawe z tego, ze porzadnego barbera nie zastapi ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Obecnie uzywam drogeryjnej glinki Taft i z efektu tuz po nalozeniu jestem bardzo zadowolony. Jednak po kilku godzinach w pracy,
@Prusti: No ok, skoro Ci się włosy układają to już coś. Bo cięcie to podstawa wymodelowania fryzury. Na drugim miejscu jest suszenie, a pomada to tylko wykończeniówka.

Kupując Reuzele lub Uppercuty bierz mniejsze opakowania (to jest na plus dla nich, że takie oferują, bo nie każda firma tak robi). Jak Ci nie siądzie to mniejsza strata. A jak już jestem przy Uppercut - ich clay jest jedną z najgorzej ocenianych pomad.