Wpis z mikrobloga

Ogolnie polecam :)


@mielonkazdzika: Tylko ta pogoda ;). Ja pracuję w 100% zdalnie więc życie w tańszym kraju ma sens :>

@EmigrantBelfast: Czytałem gdzieś też o żłobkach przedszkolach. Obecnie prywatne, dobre przedszkole kosztuj mnie 450 zł/mc + 13 zł dziennie za wyżywienie. Wiec wychodzi z 7 funtów/cały dzień.
No ale przedszkole/żłobek to głównie koszt nieruchomości i koszt pracy opiekunek. A te dwie rzeczy kosztują dużo więcej na zachodzie,
  • Odpowiedz
@tomislawniepelka: Na to wyglada. Dziecko dopiero "w drodze", wiec sie jeszcze nie interesowalem. @Arrival: My rowniez pracujemy zdalnie, dlatego chcemy przeniesc sie do tanszej Polski. Ze wstepnych wyliczen wyszlo mi, ze mieszkajac w Polsce powinnismy oszczedzac >£1500/mies. wiecej przy obecnych zarobkach.
  • Odpowiedz
@Arrival: "No ale przedszkole/żłobek to głównie koszt nieruchomości i koszt pracy opiekunek. A te dwie rzeczy kosztują dużo więcej na zachodzie, więc ciężko żeby było inaczej." Nie tylko o to chodzi. Zlobki w Polsce sa dotowane z pieniedzy panstwowych, w UK nie. Zlobki sa tutaj calkowicie sprywatyzowane.
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka: ale ci się bachorów zesrało pod postem. Jeszcze 10 lat temu 7zł/h to była normalna wypłata, a dziadki ochroniarze po 4zł zarabiali. No ale skąd programiści 15k mogą to wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz