Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, może głupie, może nie. Wynajmuję mieszkanie 25m^ i mam tutaj ogrzewanie gazowe, a zawsze używałam ogrzewania miejskiego w innych mieszkaniach. Nie wiem na ile mam ustawiać temperaturę w tym piecyku bo miałam 34 a teraz dałam na 36. Ten piecyk przez chwilę działa, potem się wyłącza a potem znowu jakby to podgrzewanie się włącza i tak co 5 min. U rodziców miałam tak jak była temperatura niższa niż np 20 stopni to się włączał automatycznie xD Nie wiem czy to jakaś nowsza technologia ale się na tym nie znam. Wolę zapytać czy to tak ma działać czy to można jakoś ustawić, bo nie chce potem za gaz zapłacić niewiadomo ile xD #ogrzewaniegazowe #ogrzewanie
  • 16
@phoropter To bezpiecznie ustaw na kotle temp ok 46-50 st. a na dzień minimum. Dobrze by było jakby była opcja sterowania temp w pomieszczeniu to by się co chwilę nie włączał a już w ogóle programator czasowy.
@veldrinn: to wynajmowane wiec nie mam opcji tutaj cos zmieniac, chyba ze znajde jakos model to moze by sie dalo sprawdzic
a jak damy 45-50 stopni to nie bedzie jakos 24 stopnie w pomieszczeniach?XD
@phoropter: masz ładnie narysowane co każdy przycisk robi.
Temperaturę ogrzewania zwiększ do około 45-50ºC
Jeśli masz prysznic to temperaturę ciepłej wody ustaw na 38-40ºC

Na ścianie w pokoju niema jakiegoś sterownika/termostatu?
@Silikon: Jezu ale gdzie ma byc. Wlascicelka nieogarnieta i rok temu piec wymieniala wiec raczej nie pomoze :) sprawdze rachunki jeszcze poprzednich lokatorow. Ale moze zmniejszac grzanie jak wychodze do pracy? Zeby calkiem nie bylo zimno? Poprzedni lokatorzy jakos mniej niz 40 stopni ustawiali wiec nie wiem czy chodizli w kozuchach czy co xD
Jezu ale gdzie ma byc


@phoropter: Jezu. są wersje bezprzewodowe.
Ciśnij właścicielkę niech montuje termostat.
Wadą obecnego rozwiązania jest to że kocioł będzie się załączał co kilka minut i uruchamiał palnik na kilka sekund po mimo że w domu będzie ciepło.
Wpływa to na szybsze z użycie całego kotła jak i większe rachunki <- dobre argumenty dla montażu termostatu.
@Silikon: Dobra dzieki za podpowiedź. Poczytałam troche i teraz kumam bardziej. Jak przyjdzie to zagadam, ale 300 zł to jakos kosztuje no nie, tak jak czytam? I jakis technik musi to zainstalować? Ona przycebula, ale moze sie skusi, bo to jednak sie przyda.
@phoropter posiadam taki sam piec, tu masz instrukcje:
https://dedietrich.pl/wp-content/uploads/2020/02/7722017-02-11_18-duo-tec-compact-e-1.24-20-24-28-erp-pl.pdf

temperaturę grzanie ustaw jak najniższą do takiej by było ciepło w mieszkaniu, jeśli jest ciepło w mieszkaniu, przy 34-36, to zostaw, wtedy mniej energii idzie, można tez sprawdzić czy jest dobrze ustawiona moc kotła- patrz instrukcja, przy takim metrażu, ustawić jak najniższą, wtedy powinien kocioł chodzić dłużej z niższa mocą i będzie się mniej załączał i rozłączał i tracił energie na rozruch, do