Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki, na mojej ulicy2lata w #wroclaw temu podłączano światłowody tyle że jak się później okazało tylko na terenie połowy. W placówce Orange powiedzieli że u mnie w mieszkaniu(w tej połowie co jest jeszcze net tego typu 10mb/1-0,9mb) nie ma opcji póki co na lepszy internet i żebym najpierw pochodził po sąsiadach z ankietami jeśli chce mieć dostęp do światłowodu. Tak więc pochodziłem po sąsiadach i zebrałem ponad 40 wypełnionych ankiet i ponad 30 zostawiłem u sąsiadów(powiedzieli że sami zawiozą do placówki w co wątpie ale w/e). Tak więc tutaj moje pytanko, czy da rade w jakikolwiek sposób przyśpieszyć procedury podłączenia, czy po prostu mogę coś zrobić poza samymi ankietami? Na mapie https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ nie ma oznaczonej mojej części ulicy żeby były jakieś tam miały być prowadzone prace więc Orange sam pewnie będzie musiał sfinansować inwestycje. Do sąsiada co ma światłowód ode mnie z mieszkania jest około 300m ;/
#orange #swiatlowod #internet #swiatlowody
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanLuffy123: ja za to jestem na tej mapie, też latałem, naciskałem i w ramach projektu popc miałem mieć światło do 30.09 i wiesz jak sie skończyło?

  • Odpowiedz
@PanLuffy123: Witamy. Już wyjaśniamy. Jeżeli budowa infrastruktury była realizowana w ramach projektu POPC to my jesteśmy tylko wykonawcą. Zapytanie dlaczego dana nieruchomość nie została ujęta w projekcie należy kierować do właściciela realizującego inwestycje. Wypełnione deklaracje są też dla nas informacją o zapotrzebowaniu na szybki dostęp do internetu.
  • Odpowiedz
@OrangeEkspert: czy poza deklaracją jestem w stanie coś zrobić, aby mój budynek został podłączony do sieci światłowodowej? jak wygląda sprawa, jeśli budynek to zaledwie 11 mieszkań? Czy jest liczba sąsiadów potrzebna do przyłaczenia?
  • Odpowiedz
@lyczko: Co nie znaczy, ze sie wyrobia. Moją okolice robi Nexera, w 4 wojewodztwach maja okolo 45 tysiecy adresow gotowych na 300-400 tysiecy finalnych i co, wyrobia sie w niecałe pół roku? Zwłaszcza, ze te 45 tysiecy meczyly od 2017 roku, wprawdzie razem z szkołami. Nawet na stronie, w informacjach prasowym mowia o 2022-2023 ale potencjalny zasieg ktory oszacowali zwiekszyl sie do miliona.
  • Odpowiedz
@lyczko: Niestety tak to wyglada w malych miejscowosciach poza Slaskiem. Ja mam albo LTE albo radiowke 10 mega za 80 zlotych :), Orange ma zasieg Neostrady na mapie, monter przyjezdza i rozklada rece. Juz cos Nexera robi w gminach 20 do 50 km od mojej, nawet u mnie na słupach pojawily sie nowe uchwyty, pozostaje czekac.
  • Odpowiedz