Wpis z mikrobloga

@patninka Mój plan to:
1. Wyburzenie ściany
2. Łazienka
3. Wylewki aby zrównać poziom podłóg
4. Malowanie sufitów
5. Malowanie ścian
6. Posadzki w pozostałych pomieszczeniach
7. Meble w zabudowie
Przy czym też to będzie mój pierwszy raz z całym wykończeniem, więc może gdzieś popełniam błąd. :)
@patninka: @selenita66:
Ja troszkę bym zmienił/dodał:
1. Wyburzenie ściany
2. Elektryka/hydraulika
3. Podłoga w łazience
4. Zamówienie kuchni (czeka się około miesiąc)
5. Wylewki aby zrównać poziom podłóg
6. Malowanie sufitów
7. Malowanie ścian
8. Zamówienie drzwi (czeka się 3-4 tygodnie)
9. Reszta łazienki
10. Posadzki w pozostałych pomieszczeniach
11. Meble w zabudowie (w tym kuchnia)
12. Pozostałe meble
13. Drzwi
14. Pierdoły typu lampki, obrazki itp.
@patninka: Co do wylewek, to w tych naszych listach chodzi o cienkowarstwowe, zależne od tego jakiej grubości płytki położysz w łazience/kuchni/przedpokoju. Po to, żeby uniknąć nierówności i progu przy wejściu do łazienki/kuchni.

Szafę raczej dobrze montować po podłogach (na czymś musi stać) i po malowaniu (bezpieczniej malować przed położeniem podłogi - nie ma strachu, że zachlapiesz swoje piękne, nowe panele). A co do schodów, to pewnie wszystko zależy od ich konstrukcji.
@patninka: No to spokojnie masz dostęp na górę. Gorzej gdyby miała być tylko drabina do czasu zrobienia całych schodów - wtedy kolejność dobrze byłoby nieco nagiąć. A tak, to zdecydowanie zostawiłbym ich wykończenie na sam koniec, żeby dało się dokładnie wszystko dopasować do wysokości już zrobionych podłóg.

Powodzenia z remontem i stalowych nerwów życzę. :)
4. Zamówienie kuchni (czeka się około miesiąc)

8. Zamówienie drzwi (czeka się 3-4 tygodnie)


@YoursTruly: @patninka: te terminy to spokojnie pomnóż x2. Ja na kuchnię modułową czekałem prawie 3 miesiące, na drzwi 1,5 miesiąca, teraz zamawiam narożnik to mówią o terminach 5-8 tygodni.
@MrTukan: dowiadywałam się w Ikea, przynajmniej u mnie Wro here, na kuchnie może i się nie czeka długo ale brakuje pojedynczych czesci jak ścianki, prowadnice, zawiasy i pracownicy nie są w stanie sprecyzować kiedy to dojedzie i czy wql w tym roku ¯\_(ツ)_/¯