Wpis z mikrobloga

@Ignacy_Loyola: Najlepiej się żyje na tropikalnej wyspie, pijąc drinki z palemką... Ale Polska ani nie jest tropikalna, ani nawet wyspą...
Cóż zostaje nam wprowadzić tylko picie drinków z palemką i za trzy lata wszyscy będą żyć jak królowie...
Co ja mówię jak królowie... Nawet może jak hrabiowie.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Nie, wszystkie najlepsze do życia kraje na świecie łączy produktywna gospodarka. Branie kilku (chociaż ważnych czynników) i na ich podstawie ustalanie takich rzeczy jest po prostu śmieszne.

Jest masa czynników które mają na to wpływ, czynników często pomijanych przez ludzi:
- Korupcja
- Struktura Demograficzna
- Infrastruktura
- Położenie geopolityczne
- Edukacja

I wiele innych. Co do progresywności podatków - zobacz na Szwajcarię, jeden z najbogatszych i najlepiej rozwiniętych krajów
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: To ciekawe, bo raport OECD z 2020 mówi co innego. Mowa tu o 22.3 procentach, i jest to już cały klin podatkowy, z ubezpieczeniem i kosztami pracodawcy, nie tylko podatek dochodowy.

Zresztą nikt nie mówi że progresywne podatki to zła rzecz. Ja bym się czepiał wysrywu pod tytułem: "Zróbcie te 3 rzeczy a w trzy lata będziecie bogatym krajem".
  • Odpowiedz