Wpis z mikrobloga

#korwin to jest jednak cymbał. właśnie słyszałem jak mówił w jakimś programie (chyba na #polsat) że można by zrobić respiratory z pomki od roweru. a gdyby nie regulacje, to by można samemu je robić, bo przecież w Polsce są zdolni ludzie.

jasne, szkoda że nie powidział że wystarczy odrócić ciąg w odkurzaczu z filtrem HEPA i pyk, już możemy tłoczyć powietrze. to jest po prostu szkodnik pierwszej wody, razem z ogromną rzeszą innych polityków #konfederacja

i dobrze przypomniał jedną sytuację inny gość programu, przypominając co powiedział #braun po nominacji Tokarczuk do nagrody Nobla - otóż powiedział  że nie tylko przeczytał jej książke, ale jako jedyny (na sali sejmowej) ma wykształcenie, które pozwala mu ocenić tę twórczość. apelował by posłowie nie wypowiadali się na tematy, o których nie mają pojęcia.

ja mam wrażenie, że #korwin i spora część #konfederacja właśnie to robi - wypowiada się na tematy, o których pojęcia NIE mają (a #bosak to przecież nie ma pojęcia nawet) o gospodarce tak prawdę mówiąc.

żenada, że w Polsce Konfa stała się partią, z którą część ludzi będzie kojarzyć liberalizm. to jest chyba jakaś piąta kolumna i grzebanie ideałów liberalnych.

#bekazkonfederacji i trochę #bekazprawakow #koronawirus
  • 34
@Naavle: a ten geniusz Korwina to w czym się przejawia?

powiem tak - byłem na protestach przeciw ACTA2. na jednym z nich występował właśnie Korwin i mówił tak niestworzone bzdury na ten temat że aż uszy więdły. wiem, że osobom niezorientowanym w temacie można coś wmówić, ale ja "siedziałem w temacie" wówczas i wg mnie totalnie się skompromitował
@secret_passenger: z pompki to nie wiem, ale przecież powstał fajny projekt gdzie respiratory można zrobić na drukarce 3d. Z regulacjami też trochę racja bo gdy zabrakło jakiejś części do respiratorów medycznych, dorabiano części na drukarkach 3d i zrobił się hurr durr o to bo nie wolno... Więc trochę racji w tym jest ale Korwin, jak to Korwin zrobił z tego show.
@ziemba1:

Podejrzewam że ma większe niż 99% klasy politycznej


wybacz, ale na podstawie czego te 99%? nie wprowadzaj do swojej wypowiedzi liczb, skoro są wyssane z palca

@L3stko:

to są jednak nieco różne sprawy. sprawa, o której piszesz, to pokłosie nie tyle regulacji, co pewnego podejścia firm, które chcą by nie można było serwisowac ich sprzętu. przykładami są tutaj John Deere (maszyny rolnicze), sprzęt Apple (niezależne serwisą są solą w
@secret_passenger

wybacz, ale na podstawie czego te 99%? nie wprowadzaj do swojej wypowiedzi liczb, skoro są wyssane z palca

Prowadził szkolenia dla politykow z gospodarki, dobrze zna i rozumie austriacka szkole ekonomii, pracował w fundacji republikańskiej i opracował mapę wydatków państwa
@L3stko: oczywiście że były już takie przypadki, we Włoszech części do respiratorów z drukarki 3d pomagały budować rozgałęzienia do rurek z tlenem na które oczywiście musisz mieć pierdyliard atestów i doszło do paradoksu typu szpitale chcą kupić, mają nawet za co, ale producent nie jest w stanie dostarczyć części na czas. W Polsce też powstał nawet projekt open source:
http://www.medinwestycje.pl/innowacyjny-projekt-respirator-z-drukarki-3d
@ziemba1:

prowadzi szkolenia "z gospodarki"? ciekawe. masz może link na potwierdzenie tego?

szkoła austriacka mówi o tym, żeby zamykać handel w niedzielę?

ta wypowiedź, to też jest związana z austracką szkołą ekonomii:

.@krzysztofbosak: Jeśli rynek pracy i gospodarka rozwijają się bardziej dynamicznie niż sama populacja narodu polskiego, zamieszkująca polskie terytorium to być może trzeba nieco spowolnić tworzenie nowych miejsc pracy, dopóki nie urodzi się więcej dzieci.


źródło: https://twitter.com/RuchNarodowy/status/1199641790082621440?ref_src=twsrc%5Etfw
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@secret_passenger:
Komentarz z dupy. PiSS zarżnął i zadlużył gospodarkę, poległ z koronawirusem, a ty o konfie. Niech se gada Korwin. Poparcie ma jakie ma, to jego ryzyko.
To oszust i klamca morawiecki ma krew na rękach. To głupszy bliźniak, ktory zabił brata powinien się tłumaczyć. A ty o konfie...
@secret_passenger

jasne, szkoda że nie powidział że wystarczy odrócić ciąg w odkurzaczu z filtrem HEPA i pyk, już możemy tłoczyć powietrze

Cymbał to jednak ty jesteś, jeśli nie rozumiesz celowej przesadności, aby pokazać, że respirator to nie kosmiczna technologia.
@koroluk: CIT przynosi mniejsze przychody niż kosztuje 500+. Z PITem byłoby trudniej ale po cofnięciu wszystkich programów PiSu wiele nie brakuje. Technicznie wcale to nie byłoby niemożliwe do spięcia. Problem byłby bardziej polityczny, bo ludzie przeceniają to jakie podatki płacą i większość społeczeństwa by wręcz straciła gdyby potracili 500+, dodatkowe emerytury i całą resztę w zamian za likwidacje PIT patrząc, że ten podatek płacą głównie ci z czołówki finansowej kraju a