Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z tagu #xiaomi #redmi #xiaomilepsze jest mi w stanie pomóc? Sprawa wygląda tak że nie mogę usunąć kontaktów. Klikam normalnie kontakt, klikam usuń. Kontakt znika, ale za chwilę jak otworzę kontakty to jest z powrotem. Drugi problem to wiadomości sms. Części z nich nie mam opisanej, pokazany jest tylko numer, a nie jest pokazane to jak mam tę osobę zapisaną.

Model to xiaomi redmi note 8t

#telefony bo może ktoś w innej marce miał takie problemy? #android
  • 12
@Pio23: Spróbuj wyczyścić dane aplikacji kontakty (upewnij się, że masz backup kontaktów np. na koncie google). Po wyczyszczeniu danych prawdopodobnie będziesz musiał tylko backup przywrócić, ale powinno to naprawić problemy z kontaktami, które nie chcą się usunąć
@Crow86: to wina karty czy telefonu? Wystarczy wyjąć kartę? Jak to zrobić? Poprzednio miałem huawei i nie miałem żadnych problemów nigdy z sms czy kontaktami, a tutaj wiecznie coś.
@Pio23: a nie masz wlaczonego synchro z google/xiaomi/inna chmura/karta sim?
Usuwasz kontakty z telefonu, a potem nastepuje synchro i wracaja.

I to moze tez wyjasniac problemy z smsami, pojawiaja sie numery, zamiast zassac info o osobie z kontaktow.
@Pio23: nie mam jak ci pomoc bo masz dialer googla na swoim telefonie, ja mam ten od xiaomi.
Natomiast sprawdz ustaiwenia/opcje w kontaktach, zobacz czy przy usuwaniu nie masz przelacznika "usun z chmury".
Sprawdz ustawienia kontaktow skad czerpane sa kontakty i z czym nastepuje synchronizacja.

Sprawdz tez ustawienia kont w tym wypadku chyba google z ktorego korzystasz.

W ostatecznosci kontakty z googla mozesz przez www usunac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pio23: To kontakt zapisany w koncie Google czy na karcie SIM? Jak na koncie Google to możesz spróbować usunąć go przez przeglądarkę i równocześnie na telefonie, wtedy nie będzie miał skąd zsynchronizować.
@PurpleHaze: Tylko że kontakty, które chce usunąć zapisywałem kilka lat temu. Nie ma ich na koncie google. Sms dalej są niepodpisane od kogo. Mimo tego że jak coś przychodzi to w chmurce pokazuje od kogo. Jak usuwam kontakt nic nie ma o chmurze, jest tylko usuń zwykłe.
@zagu:
@PurpleHaze: telefon mam kilka miesięcy, Teraz chciałem zrobić porządek bo większość kontaktów to i tak martwe kontakty. Z wiadomościami dalej mam to samo. Pokazany jest numer, ale nie jest pokazane jak mam te osobę zapisaną. Kilka kontaktów tak mam.