Wpis z mikrobloga

Porozmawiajmy o quick resume / odpowiedniku na ps5 (jeżeli jakiś będzie).

Zauważyłem, że wiele osób jak tylko słyszy o tej funkcji to odrazu "łeeeeee ja i tak gram tylko w jedną grę, po co mi to". Trochę nie rozumiem tego podejścia sam nie gram w zbyt wiele gier na raz ale przecież ta funkcja to nie tylko szybkie zmienianie gier.

Jeżeli rzeczywiście będzie działać tak jak na filmikach to dla mnie to całkowity gamechanger.

Kończę grę i na następną sesje zaczynam dokładnie tam gdzie skończyłem, bez przeklikiwania menu, wybierania save itp, przy tym wczytując się zazwyczaj w te 10-15 sec. Zupełnie jakbym zapauzował grę ale przy tym mam możliwość całkowitego wyłączenia konsoli.

Swoją wiedzę opieram na filmikach demonstracyjnych więc jeżeli coś pokręciłem to proszę naprostować, zapraszam do dyskusji jak wy to postrzegacie.

#xboxone #xbox #ps4 #ps5 #xboxseries
  • 22
Kończę grę i na następną sesje zaczynam dokładnie tam gdzie skończyłem, bez przeklikiwania menu, wybierania save itp, przy tym wczytując się zazwyczaj w te 10-15 sec. Zupełnie jakbym zapauzował grę ale przy tym mam możliwość całkowitego wyłączenia konsoli.


@Medonix: przecież na PS4 też to jest i działa bardzo spoko - pauzuje grę, wyłączam konsole, włączam za jakiś czas i wchodzę do tego samego momentu w grze.
@ZmutowanaFrytkownica wyłączasz konsolę całkowicie?

Bo ja tu mówię o takim przypadku:
Gram sobie przykładowo w sobotę w Wieśka, kończę grę, wychodzę wyłączam konsolę na 2 dni (w tym czasie nawet prąd ktoś może wyłączyć), za 2 dni ktoś woła mnie żebym pograł chwilę w call od duty no to włączam sobie coda gramy, po sesji wyłączam konsolę.

Mija zaś kilka dni i za tydzień w sobotę chce ograć znów Wieśka jak co
@Medonix: Opcja wydaje się być ciekawa. Teraz ogrywam grę Remnant i trybie survival przdała by mi się ta opcja bo nieraz nie mam czasu na tak długą sesję grania. A tak mógłbym sobie to podzielić na raty.
No i zastanawiam się jeśli konsola ma trzech użytkowników to ile pamięci z dysku to zajmnie.
Mam nadzieję że będzie opcja wyłączenia tego gadżetu tak jak też chciałbym by rozdzielczość w menu też była
wyłączasz konsolę całkowicie?


@Medonix: zobaczymy, czy będzie to działać po całkowitym wyłączeniu konsoli. Na PS4 trzeba przejść w stan uśpienia, żeby to zadziałało i na filmie, który Sony pokazało wygląda to na rozwinięcie tej opcji z PS4. Fajne fajne, ale poczekam, aż ktoś przetestuje konsolę i sprawdzi jak to naprawdę działa.
@Medonix: fukcja jest spoko, ale każda taka uśpiona gra będzie wykonywać pewnie zrzut RAM na SSD, co będzie nabijać zapis na SSD. XSX ma 16GB RAM, z czego system ma rezerwować 3GB (?), także można powiedzieć, że każde uśpienie pojedynczej gry = 10-13GB zapisu na SSD. :) pomnóżmy to razy liczbę uspionych gier i liczby dni i może zrobić się niezła liczba. Oczywiście jeśli ktoś często wymienia konsolę to nie ma
@sernik92 patrząc na filmik LTT co do XSX, to oni z dodatkowym modułem 1tb
I zainstalowanymi czterema grami mieli już zapełnione 25%. Dysk szybciej zapełnisz niż memorke do ps1
I jeżeli faktycznie jest zrzut na SSD, to jestem ciekaw jak się ta funkcja zachowa przy braku przestrzeni
@ellbbr: jeden z Mirków pisał ostatnio, że ponoć quick resume ma mieć zarezerwowane 100GB przestrzeni, jednak dostępna przestrzeń na gry w XSX to 800GB, a w XOX 780GB, to coś mi jednak nie pasuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Medonix: Rzecz fajna, ale mogłaby być opcjionalna - rezerwuje jednak 100gb miejsca na dysku, a ja zdecydowanie wolałbym mieć to miejsce dla siebie. Po jazdach jakie miałem z GTA:O uważam też, że jednak "twardy reset" gry jest raz czasem potrzebny - nie zdziwię wię, jak w niektórych grach będą się #!$%@?ć sejwy po wielu godzinach "ciągłej" gry.
@ZmutowanaFrytkownica: może trochę przesadzam, bo też używam SSD w komputerach u siebie i pewnie szybciej padnie kontroler niż zużyją się pamięci ale dotychczas w konsoli można było wyciągnąć zepsuty dysk i włożyć nowy na SATA w kilka minut a potem z pendrive wgrać software i gotowe. Po upływie gwarancji XSX koszt naprawy takiej usterki u MS pewnie będzie spory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sernik92
@Zwanek
No właśnie tak jak sernik pisze nie ma raczej opcji na systemową rezerwacje miejsca bo system z funkcjami zajmuje mniej niż ten na xox.

Ciekawi mnie gdzie zapisuje właśnie ten ram i ile to miejsca zajmuje, ja i tak quick resume będę stosował pewnie do 3-4 gier także te 50GB mogę poświęcić, ale ciekawi mnie czy to bierze poprostu miejsce dostępne dla użytkownika?

To by była w sumie najlepsza opcja