Wpis z mikrobloga

moze ktos mi bedzie w stanie doradzic. mam #ender3 w miare spoko ustaiwonego, normalnie na pla sobie hula bez najmniejszych problemow natomiast dzis zalozylem szpule petg takiego
https://allegro.pl/oferta/filament-print-me-swift-pet-g-rubin-red-1kg-1-75mm-7947368078
i jest problem jak poniżej widać. w trakcie drukowania powstają mikro nitki, na koncu dyszy zbierają się takie bóbki filamentu ktore dysza nosi i co raz sie to gdzie osadza głównie na krawędziach i wszystko psuje. bowden, retrakcja 40mms/5mm. dalem stół na 70stopni, dysze na 220, pozniej 240 i dalej sie tak robi. nie wiem o co cho #druk3d #drukarki3d
źródło: comment_1602863467gDzQSsgQuYNzIxnw3VJRo4.jpg
  • 8
@rosso_corsa mam dokładnie taki sam problem jak Ty, i to z nawet z tym samym filamentem. Też walczę, jak znajdziesz rozwiązanie to pisz. Może to ten filament taki do dupy
@rosso_corsa: ciekawe czy ten rubin red to to samo co ruby red od DD

ja właśnie skończyłem rolkę tego dziadostwa i bardzo mnie to cieszy, nitkuje i klei do dyszy strasznie, szary, też od DD, na tym samym gcode'ie nitkuje duużo mniej
spróbuj też wysuszyć jak mówią mirki wyżej, u mnie do zmieniło stan z "nie da sie drukować" na "ch...wo ale drukuje"

a no i możesz jeszcze druciaka zamontować przy
w trakcie drukowania powstają mikro nitki, na koncu dyszy zbierają się takie bóbki filamentu ktore dysza nosi i co raz sie to gdzie osadza głównie na krawędziach i wszystko psuje. bowden, retrakcja 40mms/5mm. dalem stół na 70stopni, dysze na 220, pozniej 240 i dalej sie tak robi. nie wiem o co cho


@rosso_corsa:

mozesz:
a) wysuszyc filament
b) obnizyc temperature druku
c) drukowac pojedynczo
d) kupic porzadna dysze, z odpowiednia powloka