Wpis z mikrobloga

Da się skonfigurować Questa 2 w pozycji siedzącej, tzn nie będę musiał chodzić i wyznaczać wirtualnych ścian itd? Przed zakupem czytałem, że jest sporo gier w które można grać siedząc, ale nie pomyślałem o konfiguracji. Niedawno miałem wypadek i jeszcze przez kilka miesięcy nie będę mógł chodzić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No i drugie pytanie - może orientujecie się, czy warto do samego Questa kupić router z WiFi 6? Aktualnie mój router ma problemy z przebiciem się przez strop i ściany. Zdarzają się przycięcia oglądając coś na YT/Netflix, ogólnie łącze nie jest stabilne. Pomyślałem, żeby kupić dodatkowy router do samego Questa, by virtual desktop działał bez żadnego problemu. Myślałem nad TP-Link Archer AX1500, obsługuje WiFi 6 i kosztuje 200 zł, ale może wystarczy jakiś tańszy router?
#oculus #vr
  • 12
  • Odpowiedz
@Frexor: jak aktywujesz sobie dev-mode to możesz calkowicie wyłączyć guard, jeśli chodzi o tryb siedzący to już w grze musi być taka funkcja, np w Journey of the gods jest
  • Odpowiedz
@Raffael: Ad 1. Tak, normalnie da się grać w wiele gier na siedząco, nic nie stracisz z zabawy :) Polecam darmowy "Bait" jak lubisz łowić ryby :D

Ad 2. WiFi 6 jest po to, żeby wiele urządzeń na raz nie traciło prędkości transferu (nie spada). Więc jeżeli masz w domu kilka osób korzystających na raz z neta to tak, przyda się. Ale jak masz router z 5Ghz to nie musisz
  • Odpowiedz
@Raffael: Dzięki! Właśnie o coś takiego mi chodziło.
@Peter_Mountain: Gry widziałem że są, ale zapomniałem sprawdzić, czy w ogóle będę mógł jakoś te gogle skonfigurować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obecny router na pewno nie ogarnie strumieniowania do Questa, bo ma za słaby zasięg w moim pokoju. Chciałem kupić dodatkowy, tylko do VR. Podłączyłbym do niego kompa po przewodzie, Questa, telefon i ewentualnie telewizor. Będę
  • Odpowiedz
@Jotu: @Peter_Mountain:
Dzięki! W takim razie jutro coś zamówię, będę musiał poszukać coś z dobrym wsparciem społeczności, bo routery za ok. 100 zł to zazwyczaj starocie bez wsparcia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Raffael: LAN to wiadomo, ale zastanawia mnie jaki standard musi spełniać WiFi. Ciężko znaleźć jakieś informacje, jakie "wymagania" ma Virtual Desktop przy obsłudze Questa, są tylko hasła typu 5 GHz, albo WiFi 6.
  • Odpowiedz