Wpis z mikrobloga

@lastro: Podstawowym systemem służby w policji jest tryb 8 h. Ale sam system 12/24/12/48 (jeśli o takim systemie mówisz - tj. dniówka/nocka/wolne/wolne) jest najlepszym systemem na świecie. W policji służą tak m.in. oficerowie dyżurni.
  • Odpowiedz
@lastro: Od wewnętrznych zarządzeń. Są wydziały/jednostki pracujące w trybie 8 h, są jednostki pracujące w trybie 12 h. Są jednostki, gdzie zarówno patrole, jak i dyżurni pracują po 12 h, są jednostki gdzie służba dyżurna ma 12, a patrole 8. Referaty (typu kryminalni, wykroczenia itp.) to też osobne grafiki. Jeśli masz 8 h - pracujesz wg grafiku. Różne godziny rozpoczęcia zmian, różne dni, różna ilość służb pod rząd, raz dzień wolnego,
  • Odpowiedz
@xTortox: No to pytam wlasnie, czy dla was nie ma znaczenia czy jest swieto czy nie, bo i tak pracujecie tak jak wypadnie. Np. pracując na czteropbrygadowce w fabryce, masz tak ze pracujesz chyba 4 dni i wtedy dzien lub dwa wolnego i nie ma znaczenia czy jest niedziela, czy są święta, i tak sie pracuje jesli tak wypadnie w grafiku

No i to wlasnie byloby #!$%@?, bo ciezko sobie cos
  • Odpowiedz
@lastro: Plusem tego trybu 12/24/12/48jest to, ze możesz sobie wyliczyć, jak pracujesz w święta za 3 lata. A, to ze wyjdzie ze pracujesz to już inna bajka. Ja sobie chwaliłem, sporo można zalatwic. Z drugiej strony z tymi kursami to prawda, ciężko chodzić na coś regularnie np 3 razy w tygodniu wieczorem.
Z jeszcze innej strony, pracując tak kilka lat twój organizm przyzwyczaja się do tego rytmu i np na urlopie,
  • Odpowiedz
Jeśli masz 8 h - pracujesz wg grafiku.


@xTortox: Czyli moze byc np. środa-niedziala i wolnyu poniedizalek-wtorek?
Pracując 8h, zawsze robi sie to na 3 zmiany?
Jesli tak, wydaje mi sie, ze to spory minus pracy w policji

Plusem tego trybu 12/24/12/48jest to, ze możesz sobie wyliczyć, jak pracujesz w święta za 3 lata.


@EliotAlderson: A co Ci to moze dać, ze sobie wyliczysz?
  • Odpowiedz
@lastro: Urlop jest najbezpieczniejszy, nikt cię nie ściągnie nawet na alarm. Ale jak odbierasz wolne z nadgodzin to już tak, mogą ściągnąć. Loteria. No ale wlasnie wtedy bierze się urlop i nic cię nie interesuje
  • Odpowiedz