Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #szczecin

Zastanawiam sie nad kupnem mieszkania w kamienicy w Szczecinie. Jest troche na rynku fajnych adaptacji poddasza. Mieszkal ktos w takim mieszkaniu w centrum lub w okolicy Walow Chrobrego? Zastanawiam sie czy poddasze to dobry pomysl. Z jednej strony te mieszkania sa przestronne i mozna zrobic ciekawa aranzacje. Z drugiej jak z temperatura latem i zima? I ogolnie jakie towarzystwo mieszka w tych odnowionych kamienicach?
  • 12
@jackhack:

1. BARDZO DOKŁADNIE sprawdź wspólnotę bo się potem okaże, że żadnego remontu/zmiany sposobu ogrzewania/internetu/światłowodu/kablówki nie zrobisz bo pani Halinka lat 82 z parteru się nie zgadza bo nie i #!$%@?
2. BARDZO DOKŁADNIE sprawdź czy w oficynie nie masz Sebków i Karynkami i gromadką gówniaków, bo to przeważnie patologia
4. Uważaj na mieszkania w których warunkiem zakupu jest remont dachu, bo potem są ze wspólnotami jajca a ty za to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@jackhack: co do towarzystwa to ciężko stwierdzić, bo zależy od konkretnej klatki. Poddasze zawsze bardzo mocno się nagrzewa w lato. Znajomi tak mieszkaja i z tego powodu bym się w to nie pchał. Dodatkowo mieszania sa czesto np na piątym piętrze. Co z czasem moze byc dla Ciebie męczące.
No i jeszcze jeden aspekt, że być może z racji adaptacji wszystkie ściany będziesz miał ze ścianek GK co też ma swoje
@jackhack: mój znajomy mieszkał i ogólnie jest ok, ale latem musisz miec klime bo inaczej jest mega gorąco, analogicznie w zimę, dobrze ogrzewanie/izolacja. towarzystwo? to wszystko zależy od ludzi i otoczenia, trzeba wybadać. no i jest to często 5 piętro co jest na prawdę uciążliwe.
Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Wiele przydatnych informacji - szczegolnie @stefan_pmp .Chyba nie jestem przekonany do poddasza. Od czasu do czasu pojawiaja sie ciekawe "normalne" mieszkania w kamienicach - wiec raczej w to bede celowal.
@jackhack:

Mieszkal ktos w takim mieszkaniu w centrum lub w okolicy Walów Chrobrego?

Zależy, co masz na myśli okolice Wałów Chrobrego? Bardziej Pobożnego czy Radogoska?

Zastanawiam sie czy poddasze to dobry pomysl. Z jednej strony te mieszkania sa przestronne i mozna zrobic ciekawa aranzacje.

Zastanów się nad wysokością. W kamienicach stropy są często co 4 metry. Poddasze to przeważnie 4 lub 5 piętro. Pomyśl jak tam się wdrapiesz z np. z
@jackhack: Mieszkam już 4 lata w takiej adapatacji na Jagiellońskiej :) Cóż z plusów na pewno, że kupiłem 60m za 200 tys.
- Spokój
- fajnie wyść na dach i spić piwko z widokiem na Szczecin

Z minusów
- wysoko, przy urządzaniu i remoncie dostałem tak w dupe od noszenia że masakra :)
- Dach z papy niestety mimo, że ma 6 lat od czasu do czasu lubi gdzieś zaciekać.
-
@stefan_pmp: ideolo napisane! Uwaga na Stbs bo tam uwielbiają szukać winy po Twojej stronie i dopiero po ewentualnym usunięciu usterki i dalszych problemach z dachem będą działać. Mój przykład: adaptacja wykonana przez X człowieka, wcześniejszym warunkiem kupna było wykonanie przez wspólnote dachu, który został wykonany w 3/4 długości ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poszła adaptacja, wstawiono okna i przecież jest odbiór przez STBS z podpisem :) Po 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jackhack: Nie polecam adaptacji od gościa, który przerabia poddasza w okolicach Żółkiewskiego.

Z doświadczeń znajomego "szczęśliwego" właściciela:
- Zero wygłuszenia podłogi, że wystarczy szybciej iść, a już sąsiedzi z dołu się przypieprzają na rzekome dzikie harce nad ich głowami
- wszystko najtańszym kosztem. Nawet kiepskie panele położone na wspólnym korytarzu zamiast kafli
- metalowe drzwi bez judasza, które mają takie megaszpary, że każdy słyszy o czym mówi i kogo bzyka sąsiadka