Wpis z mikrobloga

@Damasweger: po wydzielonych pasach na środku jezdni poruszają się odpowiednio: tramwaj w przeciwnym kierunku i autobus zgodnie z naszym, którego z tego co rozumiem, obowiązuje ustąp pierwszeństwa, a nie jak jadące auta obok "droga z pierwszeństwem".
  • Odpowiedz
Tramwajowi z naprzeciwka..? :D Tak mówią strzałki


@Damasweger: No tak, wygląda na to, że tramwajowi z naprzeciwka XD To nie ja wymyśliłem ten znak tylko próbuję rozszyfrować co autor miał na myśli.

problem w tym że znaki pierwszeństwa nie dają możliwości dania różnych na innych pasach ¯_(ツ)_/¯


@radziol88 Oczywiście racja. To jest jakaś nie mająca poparcia w prawie wariacja nawiązująca chyba do poniższego znaku. Intencja w sumie dobra, ale wykonanie nie
vertical - > Tramwajowi z naprzeciwka..? :D Tak mówią strzałki

@Damasweger: No tak...

źródło: comment_1602675394r10OBaPMl7iZomRdm8S5gf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
dają możliwości dania różnych na innych pasach ¯(ツ)

@radziol88 Oczywiście racja. To jest jakaś nie mająca poparcia w prawie wariacja nawiązująca chyba do poniższego znaku. Intencja w sumie dobra, ale wykonanie nie bardzo,


@vertical: przychodzi mi tylko do głowy użycie sygnalizacji do zamykania pasa
  • Odpowiedz
@Damasweger: już ci mówię co to jest. Miasto chce zapewne zrobić tak, żeby autobusy robiły przystanek "Prudnicka" z torowiska, a nie z pasa ruchu dla samochodów (i odtrąbić sukces jak teraz wygodnie się wsiada). Mimo, że jest tam za wąsko, na kogoś jednak oczywiście trzeba zrzucić będzie odpowiedzialność w przypadku otarcia. Oczywiście to kolejny poroniony pomysł po buspasie na Krakowskiej i autobusach linii 111 na przystankach: pl. Bema i Na Szańcach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Denali No to jeszcze instrukcję interpretacji powinni wywiesić. W pierwszej chwili o tym samym pomyślałem, ale jak się przyjrzałem, to z tego znaku wynika chyba coś innego, tylko nie wiem co xD
  • Odpowiedz