Wpis z mikrobloga

@ortopliss: a bez znaku to można na pasie jezdni parkować? U mnie na starym poniemieckim osiedlu jak tak zaczeli parkowac to straż miejska szybko zrobiła porządek. Na tych nowych osiedlach jest na to przyzwolenie?
  • Odpowiedz
@Wychwalany nie na każdym, czasem zastawione są oba pasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) na moim osiedlu co prawda są znaki, ale jak ktoś wzywa staż miejską to oni temat olewają, bo 'musieliby wystawić mandaty wszystkim, bo nawet miejsca parkingowe są oznakowane przez dewelopera nieprawidłowo' no i tyle tematu ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Na wszystkich nowych osiedlach jeden pas drogi jest zawsze zastawiony samochodami.


@Wychwalany: Na niektórych, nie na wszystkich. I nie tylko na nowych, z moich doświadczeń taki problem występował głównie na starych osiedlach.

na osiedlach z PRL i poniemieckich nie kojarzę tego problemu


@Wychwalany: Mało widziałeś, ja głównie z takich starych PRLowskich osiedli znam ten problem.
  • Odpowiedz
@uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu: To prawda że parkowanie na jezdni nie jest zabronione tak jak w przytoczonym art. 49, ale takie parkowanie można podciągnąć pod art 46.1 PoRD i wcale nie będzie to bardzo naciągane, moim zdaniem można to uznać za utrudnianie ruchu:

Art. 46. 1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa
  • Odpowiedz
Kto na to pozwala, czemu ludzie na to się godzą? A później za każdym razem kombinuj z mijanką.

Możesz stracić dodatkowe 10 minut dziennie na upierdliwych mijankach, albo 5-30 minut na szukaniu miejsca parkingowego i łażeniu wte i we wte na to miejsce. Co wybierasz?
Niezależnie od odpowiedzi, myślę że już wiesz co oni wybierają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wychwalany:
  • Odpowiedz
U mnie na starym poniemieckim osiedlu jak tak zaczeli parkowac to straż miejska szybko zrobiła porządek


@Wychwalany: Np. na takim osiedlu jak Sępolno to zaparkowane samochody zajmują całą szerokość chodników.
  • Odpowiedz