Wpis z mikrobloga

@seledynowa_panienka: jasne, że tak, tak było zawsze. To samo z wklejaniem dodatkowej siatki w narożnikach okien i drzwi. Niby się robi ale są przypadki, gdy nie trzeba, np jak w narożu masz styropian wycięty w literę L.

Na co kleicie?
  • Odpowiedz
@Sckb: nie miałem problemu z takimi bananami. idelanie prosty nie był, ale nie musiałem calej elewacji katować tarką "do żywego mięsa". kołkowałem tylko część (naroża itd). pomimo klejenia tak jak producent nakazał i pełnego systemowego rozwiązania. kołki niedrogie. norma nie nakazuje kołkowania w mojej strefie wiatrowej jeszcze metr nad dachem :D ale co mi szkodzi. mi przy mocniejszym słońcu powypalało te szare granulki w dalmatyńczyku :D no i sąsiad powalczył
  • Odpowiedz
@Sckb: o panie, klej do styropianu w biało-pomarańczowym worku. Akurat nie mieszam kleju to nie zwróciłam uwagi.

@bambus94: kominek w salonie. Plus jest drugi od pieca na gaz, ale się w ostatniej chwili wszystko obsrało i gazu nie będzie w ogóle. Także mamy gratisowy komin :<
  • Odpowiedz
@subiel: ja zaufałem producentowi, nie kołkowałem ani ciut ciut. Może też dla tego, że z dwóch stron jestem zasłonięty lasem, z trzeciej garażem a od czwartej nie wieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może inaczej zachowują się granulki w białym a inaczej cały szary, nie wiem.
Czemu przecierał? To na co on kleił? Ja dawałem na pianoklej do grafitowego styro i, kurde, testowałem kilka razy. Zawsze rozrywał
  • Odpowiedz
@kuraku: 140 m2 p.u.
Projekt indywidualny na podstawie znalezionego w sieci.
Sami zrobiliśmy ogarnięcie działki (w tym miejscu był las), deskowanie, papowanie, ocieplenie styropianem podłóg, stropu, elewacji.
Jak tylko będzie dało się tam żyć - zrobią nam przyłącza wody i ścieki, będzie jedna łazienka, kuchnia i cokolwiek to się wprowadzamy :D
  • Odpowiedz
@Sckb: tytan EOS i jakiś jeszcze jeden, chyba w ciemnej butli. to co mówisz o kołkowaniu jest o tyle ciekawe, że na każdym pianokleju który widziałem jest napisane że kołkowanie jest obowiązkowe.

np z karty technicznej EOS'a:
"Po stwardnieniu kleju (po ok. 2 h) płyty należy przeszlifować papierem ściernym i przymocować dodatkowo specjalnymi łącznikami mechanicznymi w ilości min. 4 szt./m2, a wzdłuż krawędzi budynku min. 8
  • Odpowiedz
@subiel: thermofix grafit. Owszem, producent Ci napisze, że mocuj na kołki, bo jak niedajboże odleci to z pretensjami do producenta pójdziesz. Nawet AT mówi, że dawać na kołki zgodnie z projektem budowlanym. Ale jak PB przy wysokości budynku 1.5 kondygnacji nie przewidział kołkowania to wydaje mi się, że nie ma co wychodzić przed szereg.
Można się bardziej zagłębiać, mianowicie zobaczyć jaką wytrzymałość ma klej na rozciąganie prostopadłe i sobie sprawdzić,
  • Odpowiedz
@Sckb: przedstawiciel atlasa mi wytłumaczył konieczność kołkowania jednak nieco inaczej. nikt nie jest w stanie przeprowadzić na ten moment jednoznacznego badania w kontekście jak zachowa się piana montażowa po X latach stałych naporów wiatru na elewację. piana z czasem może kruszeć + praca takiej powierzchni -> może skutkować osłabieniem trzymania. więcej danych i budynków jest z poddaszem ocieplonym pianą PUR, a i tak sporo kontrowersji i brak pewności. pewnie nic
  • Odpowiedz