Wpis z mikrobloga

@zeddt: czym być nie umył samochodu to są zacieki, nigdy nie myłem taką wodą by ich nie było. A ten płyn do płukania na pewno jest zmiękczający?
Ja też mam twardą wodę i nie mam takiego problemu.
  • Odpowiedz
@zeddt: Silan jakiś tam fresh spring, zapach nie ma tu znaczenia, komora środkowa u mnie z oznaczeniem takiego kwiatka, maksymalnie według oznaczenia max
  • Odpowiedz
@Qullion: no mam 3 komory, to płyn do płukania do środkowej, a do prania do prawej, tak? I wszystkie 2 płyny wlewam przed rozpoczęciem prania już, tak?
  • Odpowiedz
@zeddt: u mnie kaspułka do bębna, a na nią pranie, a płyn do środkowej u mnie, w starej pralce też było do środkowej, sprawdź u siebie. Tak wszystko przed.
  • Odpowiedz
@zeddt: II to pranie właściwe i tu lejesz płyn do prania ewentualnie sypiesz proszek
I to pranie wstępne i tam się lejesz płyn lub proszek jak chcesz jakiego syfa wyprać, ustawiasz też odpowiedni program z praniem wstępnym (my nie używamy)
a do tej komory z kwiatkiem płyn do płukania
  • Odpowiedz
@zeddt: Tak jak napisał @pablo397 - stacja zmiękczająca da radę, chociaż moim zdaniem ma to sporo minusów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moi rodzice mają zamontowaną i z baaaardzo twardej wody zrobiła się woda niemal bez kamienia, ale z minusów:
- smak wody oczywiście beznadziejny - a właściwie brak smaku,
- detergenty są dużo bardziej wydajne w miękkiej wodzie, ale za to, żeby spłukać mydło z
  • Odpowiedz
@zeddt: przecież to gdzie dajesz płyn do płukania a gdzie proszek/płyn do prania zależy od marki pralki. Otwórz instrukcje i sprawdź. Albo popatrz na oznaczenia na pojemniku na detergenty. Miejsce na płyny do płukania często oznaczone jest kwiatkiem. U mnie (pralka mastercook) oznaczenia to: I-pranie wstępne, II-pranie zasadnicze, kwiatek - płyn do płukania. Co do ilości poszczególnych rzeczy patrz ile każe lać producent danego detergentu (zależne od ilości prania i
  • Odpowiedz