Wpis z mikrobloga

@throttle: opinia całkowicie subiektywna:
Nie interesowałem się vr, ale testowałem kilka lat temu u znajomego (pewnie technika poszła sporo do przodu), wtedy na każde oko było 720p. Olać wygląd kokpitu, ale jak widzisz tylko w 720p i masz dogefighta z kolesiem, który ma monitor 2K lub 4K to szybciej cie zobaczy.
Kolejna sprawa (to pewnie przez brak przyzwyczajenia), ale misje w dcs potrafią trwać godzinami (sam start i dolot do CAS
Dzięki za opinię ;) Jednym z argumentów za VR u mnie jest mocno ograniczone miejsce. Planuję korzystać z lapka, który powinien to uciągnąć, ale nie ma szans żeby zmieścić gdzieś jeden duży czy nawet dwa monitory
@throttle: hmm... a zmieścisz jakiegoś hotasa? Jeżeli w przypadku vr czy ir trackingu mogę dyskutować, to bez dużej ilości przycisków na joysticku i przepustnicy nie polatasz... chyba że na serwerach akrobatycznych (jeżeli jeszcze takie są, bo była chyba z nimi jakaś drama)
@throttle: VR jest super ale jeszcze nie nadaje się do zadań takich jak flight simmy, szczególnie militarne. Patrząc na przyrządy/ekrany będziesz czuł się jak Steve Wonder. Wszystko to będzie rozmazaną paćką do której będziesz musiał się notorycznie nachylać żeby coś dokładnie odczytać, a w walce nie ma czasu na takie głupoty. Odległe małe obiekty również będą się zlewać z otoczeniem. Na VR niestety jeszcze kilka lat poczekać trzeba aż osiągną rozdzielczości
@throttle: Podpinam się pod wypowiedź newertego, dodam jeszcze, bo nie zostało to powiedziane wprost, że grafika jest gorsza przy VR co jest szczególnie ważne przy walce.
Przy trackingu (na pewno TrackIR) nie ma absolutnie żadnych problemów z kalibracją, nieważne gdzie usiądę albo mam kamerkę (w granicach rozsądku) to nadal, żeby wszystko skalibrować wystarczy, że nacisnę jeden przycisk.

Dodatkowo pchanie się "na początek" w VRa samo z siebie brzmi źle, dodatkowo wydaje
@throttle: ta to chyba ten ale polecam wersję na przewód USB - nie martwisz sie bateriami a i zestaw jest lżejszy. W słuchawkach pewnie będziesz miał już przewód więc zepniesz oba opaskami samozaciskowymi i nic nie będzie się plątać. Ja mam tracka zamontowanego na stałe do słuchawek, zupełnie w niczym nie przeszkadza on sam czy przewód usb.

Sam od 2ch lat mam tracka z allegro bo poprzedni zniszczyłem podczas przeprowadzki i
Dzięki za rady ;) w robo mam fajny symulator- dotykowy ekran 80", ale bez headtrackingu. Niby przez rozmiar obrazu da się poczuć namiastkę realizmu, ale małe pole widzenia więc bfmy to już średnio wchodzą. Na filmikach na yt nawet chałupnicze sety z ir trackingiem i większym ekranem sprawują się już super.