Wpis z mikrobloga

@Aerwin pewnie wiesz, że nawet Prepaid SIM będzie rejestrowany na podstawie paszportu (na miejscu robią skan). Ciężko będzie znaleźć słupa. Mimo wszystko powodzenia.
@Mabchir: Jesteś pewien, że te zasady obowiązują również poza Unią Europejską? Prawde mowiac myslalem ze ktos kupi sim w kiosku i sie tu z nim ustawie. W takiej sytuacji sprawy się komplikują.
@Aerwin jeżeli mowa o UAE to tak. Każdą swoją kartę SIM musiałem rejestrować w punkcie operatora na bazie paszportu, umowy (nawet Prepaid). Tam te zasady weszły w życie znacznie wcześniej niż w Unii.
@Aerwin Myślę, że kraje GCC działają bardzo podobnie w takich kwestiach bezpieczeństwa, ale nie mam pojęcia jak jest poza UAE. Jest taka grupa na FB: 'Polacy w Dubaju'. Na pewno dostaniesz liczne odpowiedzi na swoje zapytanie (+ polaczkowa szydera w gratisie ( ͡º ͜ʖ͡º). )
No właśnie nei wiedziałem, ze tam też mają takie obostrzenia.


@Aerwin: Nawet jeszcze wieksze, bo w numer telefonu w Emiratach to wrecz Twoje 'identity'. Pelni badzo wazna role. No i oczywiscie uzywanie numeru zarejestrowanego na kogos innego jest nielegalne.