Wpis z mikrobloga

Allegro:
- C/Z 160
- Notowany na bananie, z rządem który patrzy na giełdę jak na burżujów
- Zajmują się wyłącznie handlem online
- Właściciele to fundusze, które chciały pozbyć się udziałów

Amazon:
- C/ 134
- Notowany na największej i najbardziej stabilnej giełdzie świata
- Pomijając e-handel, są liderami w usługach chmurowych, zajmują się hardwarem, inwestują w gaming, w skrócie poważna spółka technologiczna
- Główny właściciel i CEO to koleś który całe życie poświęcił na ten biznes

Ja naprawdę nie wiem kto kupuje to Allegro w takich cenach xD
#gielda
  • 24
@Anien: liczcie dalej jakies wskazniki i kreski na wykresach a cena na gieldzie to tylko i wylacznie nastroje ludzi ¯\_(ツ)_/¯ jak bedzie na cos hype to Ci zadne kreski wzrostu nie zablokuja. Tak samo spadki.
Banki graja tak zeby zrobic w #!$%@? drobnych inwestorow a drobni Inwestorzy doszukują sie w tym logiki xD
@Anien: na allegro jest hajp i bedzie jeszcze wiekszy. Tam sie beda rodzic nowe fortuny i nikt nie zacznie wywalac ogromnych ilosci po 80zl zadawalajac aie 80% gdzie duzi gracze beda przez to ustawieni na lata
@Czachaaa: Nowe fortuny to gruba przesada, w końcu rozmawiamy o wzrostach rzędu 100%, to nie mercator. No chyba, że sądzisz, iż to dobije do kilkuset miliardów xD
@Anien: Tyle balonów mnie omija. Alledrogo, Biomed, Innogene, Aquatech. Panie! Jakbym grał w te gierki to bym pewnie już 10 baniek miał :/ A ja tu cicho siedzę i transakcje max 1 na miesiąc.
@Czachaaa: no dobrze panie Czaszka, tez nie uzywam at bo to glupota, ale biore pod uwage rzeczy typu cz albo kapitalizacja- jesli wg ciebie nikt nie wyrzuci tego po 80pln to do ilu to moze doleciec, tak na logike? Miej na uwadze ze cap allegro to aktualnie 75mld, dla porownania Zalando to jakies 40mld