Wpis z mikrobloga

Sytacja wygląda następująco.

Posiadam pliki vmdk (i vmx) zawierające obraz systemu Ubuntu 18. Mają one działaś z programem VMware Workstation Player

Nie chcę używać tego programu ani stawiać wirtualnej maszyny, zamiast tego chciałbym po prostu "wypakować" system z tego obrazu i tak jak to się robi np. z Windowsem, poprzez pendrive zainstalować go na jakimś czystym komputerze jako fizyczny system.

Da się to zrobić w jakiś sposób? Do dyspozycji, z komputerów działających mam jeden z Windows 10 a drugi z Ubuntu
Ubuntu 16. Ten system z obrazu miał by być postawiony na zupełnie czystym trzecim komputerze.

#pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #windows #ubuntu
  • 14
Nie chcę używać tego programu ani stawiać wirtualnej maszyny, zamiast tego chciałbym po prostu "wypakować" system z tego obrazu i tak jak to się robi np. z Windowsem


@Catmmando: Vmdk to format obrazu dysku vmware. Możesz go sobie bez problemu przekonwertować na co chcesz np na surowy obraz dysku ale to wciąż obraz dysku a nie archiwum do wypakowania. I system tu nie ma nic do rzeczy bo z windowsem też
no co ty kurde ciekawego nie powiesz.


@uhu8: Ale o czym my dyskutujemy? Nie wypakujesz systemu plików a jedynie obrazy partycji (nawet nie dysku). Pokaż mi jak 7-zip otwiera systemy plików ntfs czy linuksowe zlbo jeszcze lepiej: lvmy. Jedyne co rozpakujesz to archiwum vmdk ale nic po za tym. Co z tym OP zrobi? Będzie potrafił sobie nagrać na dysk odpowiednio offset ustawiając w dd?

$ file *

0.img: Linux rev
@Kryspin013: wypakujemy system plików, jeżeli w vmdk jest po prostu partycja ext4 a nie zestaw partycji.
Patrzę teraz na kilka plików vmdk, no i np. tam, gdzie mam /home jako osobny vmdk spokojnie mam dostęp do plików.
A plik vmdk z systemem jest faktycznie jako kilka obrazów partycji. Ale to nie jest problem, bo mając obraz można go zamontować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Catmmando: @Kryspin013: @uhu8: op owi chkdzi chyba o to zeby zrobic generalnie zeby miec komputer fizyczny ktory dziala jakby zkigrowany z "vmx"a. Generaljir to musisz sciagnac sobie taki program co nazywa sie vmware converter. I za jego pomoca, nie wiem jak sie wyrazic.."wgrasz" vmke w maszyne fizyczna. Taki proces nazywa sie jako v2p. Czyli odwrovenir p2v gdsie sie wirtualizuje fizyczne maszyny. Ty chcesz na odwort. Generalnie sprowadza sie to
(qemu-img convert


@Kryspin013: albo ja czegos nei ogarniam po 12h roboty, albo to Wy cos mieszacie ;] Op pytal sie jak zrobic z VMki, maszyne fizyczna . on napisal
"Da się to zrobić w jakiś sposób? Do dyspozycji, z komputerów działających mam jeden z Windows 10 a drugi z Ubuntu
Ubuntu 16. Ten system z obrazu miał by być postawiony na zupełnie czystym trzecim komputerze."
Czyli ze ma komputer fizyczny i
Op pytal sie jak zrobic z VMki, maszyne fizyczna . on napisal


@oink_oink: paczaj:

Vmdk to format obrazu dysku vmware. Możesz go sobie bez problemu przekonwertować na co chcesz np na surowy obraz dysku ale to wciąż obraz dysku a nie archiwum do wypakowania. I system tu nie ma nic do rzeczy bo z windowsem też tak nie zrobisz.


A opcji instalacji masz całkiem sporo w zależności od umiejętności np:

-
@Kryspin013: no i spoczko. Watpie ze skoro op sie o to pyta, to jest na takim poziomie co Ty ;) i ogarnia nagrywanie dysku raw , niech sie nie meczy tylko uzyje sobie vmware converta , ktory zrobic to wszystko za niego. No ale, tak masz racej, mea kulpa nie zauwazylem tego co napisales. tak tez ta rade na luzie.