Wpis z mikrobloga

Z czystej ciekawości jak wygląda temat w #mbank jeśli załóżmy, że złożyłem zlecenie na zakup 100 akcji danej spółki, ktoś sprzeda mi 1szt a następnie kurs się zmieni i już nie zrealizuje reszty zlecenia lub ręcznie je anuluje? Naliczy mi całość prowizji do tej jednej akcji czy jest to liczone jakoś procentowo?

#gielda
  • 9
@Suplement_Diety: Przy pierwszej transakcji normalnie policzy prowizję z uwzględnieniem prowizji minimalnej (teraz 5 zł). Przy następnych transakcjach w tym samym zleceniu będzie wyliczać już proporcjonalnie, tak aby całe zlecenie miało prowizję 0,39% (min 5 zł).

Zlecenie możesz modyfikować, czyli przedłużać i zmieniać limit ceny zakupu / sprzedaży.
@Anien: Tak z ciekawości, korzystasz z usług jakiegoś biura / domu maklerskiego? Czy tylko z brokerów?
Bo z tego co jakiś czas temu sprawdzałem, minimalna prowizja 5 zł to był standard (przy 0,29%). mBank od zawsze miał 0,39% i min. 3 zł. Ale ostatnio mam wrażenie, że wszyscy podnieśli, albo zamierzają podnieść. Więc co za różnica?
@MateuszOpoka: ING ma 0,3% i 3 zł minimalnej, da się nawet zbić to do 0,2% jeśli płacisz 5 dych rocznie za konto bodajze.

A najlepiej i tak się przerzucić na brokerów, nie wiem co ci daje to płacenie wysokich prowizji w domie maklerskim