Wpis z mikrobloga

Czy ból głowy po sparingach a nawet zabawkach jest normalny? Często zdarza się że dostaje jeden, dwa mocne ciosy na czysto i potem po sparingach łeb mnie boli (czasem nawet nie muszę dostać czysto) ból nie jest przesadnie mocny ale irytujący.
#boks #sportywalki #trening #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
@HuierP10: To nie do końca tak działa, kiedy dostajesz ciosy to głowa Cię nie boli czyli wniosek jest jasny ciosy leczą Twoją chorą bolącą głowę i nawet przed walką masz efekt placebo bo Cię nie boli
  • Odpowiedz
@HuierP10: zainwestuj w kask. Trenuj szyję, mięśnie na szyi amortyzują trochę uderzenia no i trzymaj szczelniej garde :D więcej chyba nie jesteś w stanie zrobić.
  • Odpowiedz
@wielad: Mam kask a co do gardy głównie cios dostaje gdy mam zwieche i opuszczam reke albo przy nieudanym uniku także to może być klopot. Ale takie bóle są jak najbardziej normalne tak?
  • Odpowiedz
@HuierP10: myślę że tak. Ja też tak miałem że kilka godzin po dostawałem takich migrenowych bólów głowy. Za wszystkich się nie wypowiem. Ja rozwiązania na to nie znalazłem. Trzeba to przyjąć na klatę (głowę xd) taki to jest sport i już.
  • Odpowiedz
@wielad: Mnie nie pamiętam gdzie dokładnie boli ale boli xD i zwyczajnie troszkę sie cykałem że to może jakieś poważne i niespotykane a wychodzi na to że to normalne, zresztą mysle ze sparing partnerów też boli haha
  • Odpowiedz
@HuierP10: kazdy ma inaczej. Mi ciosy na szczeke potrafia ja delikatnie przestawic co sprawia przez pare h dyskomfort do poki szczeka nie wroci na swoje miejsce.

Przy mocnych sparingach potrafie po treningu byc mocno ospaly od ciosow, zasypia sie wtedy blyskawicznie i mozna spac godzinami
  • Odpowiedz
@HuierP10: a ogólnie to masz badania? xd z Twojego wpisu wynika, że regularnie i dość często się to zdarza.

"Encefalopatia bokserów to przypadłość dobrze znana neurologii?

Tak, to rozpoznana jednostka chorobowa związana z urazami głowy. Podczas walk bokserskich dochodzi do wielokrotnych wstrząsów, na skutek których mózg szybciej się degeneruje. Można to zaobserwować klinicznie po kilkunastu latach od rozpoczęcia kariery.Osoba stosunkowo młoda może uskarżać się na pewne objawy – jak zaburzenia
  • Odpowiedz