Wpis z mikrobloga

@LaRauxe: Albo glina/masa plastyczna albo jakaś mieszanka farba+wikol+ziemia. Generalnie polecałbym uformowanie powierzchni jeszcze na samym styrodurze (tzn wycinając w nim) i użycie powyższych tylko do odtworzenia samej faktury ziemi. Z drugiej strony, mam tylko jedną taką dioramkę na koncie, więc możesz traktować moje uwagi z pewnym dystansem.
@knoor: Właśnie taki ogólnie mam zamiar, uformować sam styrodur i ogólnie tę fakturę ziemi. Możesz coś polecić z tych mas plastycznych? Jaka firma, czy brać białą i potem to i tak np. ziemią się przykryje, czy jakaś ciemna?
@knoor: @LaRauxe: glina i masa plastyczna po wyschnięciu mogą łatwo odpaść od styroduru, szczególnie jak będzie cienki i niczym nie usztywniony
czemu nie klej do płytek? od razu można wymieszać z ziemią bądź posypkami, albo kleić to wszystko na świeżo
no i ładnie da się uformować teren, koleiny, odciski butów, opon bądź gąsiennic
@FAZZY_bez_humoru: Styrodur 20x30x2cm. M4 Sherman w skali 1:35. Raczej taka klasyczna scenka podczas postoju w Normandii, pojazd stoi na drodze, obok jacyś żołnierze w grupie, beczki itd. Jakieś koleiny do zrobienia, uklepana przez żołnierzy ziemia
@FAZZY_bez_humoru: w sensie jak wokół ogniska jest na przykład taka uklepana, ale w sumie dobry pomysł masz :p I jedzie sobie z żołnierzami na pancerzu by przykryć niedoskonałości pierwszego zrobionego modelu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki murek z czego mogę zrobić?