Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam rozwiązania jak podłączyć dwa komputery do 3 monitorów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Posiadam 3szt. monitorów biurowych DELL P2417H, każdy wyposażony w 1x HDMI, 1x DP, 1x VGA.
Kiedy pracuję na Macu podłączam go przez 3szt. kabli USB-C -> HDMI i jest super, ale potem przychodzi czas na stacjonarkę w której mam 2x DVI, 1x DP i 1x HDMI, normalnie podłączoną DP->DP, DVI->HDMI, HDMI->HDMI to przepinać ręcznie muszę kable HDMI co jest uciążliwe przez utrudniony dostęp do gniazd itp.

Wydaje mi się, że najłatwiejszą i chyba najtańszą opcją byłoby kupić do stacjonarki kartę graficzną z 3x DP i wtedy nie będzie żadnej kolizji. Jeśli nie ma lepszej opcji, to jaką polecacie kartę do tego celu (może być używana)? Na PC rzadko gram więc nie jest to wyznacznik, ale może gdyby karta uciągnęła nowsze tytuły to czas na granie by się znalazł :)
#pcmasterrace #monitory
#komputery #programista15k #macbook
  • 4
@feelbeats: Nie, nie mają dodatkowego portu DP, z tego co wyczytałem to ten sposób podłączenia nazywa się display port daisy chaining i te delle tego nie wspierają. Zastanawiałem się jeszcze nad jedną opcją - switch dwukanałowy HDMI - na amazonie za ok 100zł. Z tym że to dodatkowe ustrojstwo które trzeba szturchnąć, to już najtańsza karta graficzna z dwoma DP jako dodatkowa i monitor sam by sie przełączał na inne źródło.
@baqz: ok, ja mam u2417h, tam opcja Daisy chaina jest ;) najprościej będzie przełącznik kvm lub tego switcha kupić, ale jak nie chcesz nic dodatkowego to nie będzie opcji zrobić tego na tym co masz chyba.