Wpis z mikrobloga

Hej, co jakiś czas robię większe zakupy w PL, przelewam pieniądze z konta w UK na Revolut, przewalutowuję i wysyłam złotówki na konto w PL.
Do tej pory kwoty nie były większe niż £700 na jednej transakcji i wszystko szło ładnie i szybko.
Tym razem będę wysyłał około £2500 jednym przelewem i nie raz czytałem o problemach jakie robi Revolut w związku ze „sprawdzaniem legalności” i zapobieganiem fraudom. Nie mogę sobie pozwolić na wstrzymanie pieniędzy nawet o jeden dzień dłużej - stąd moje pytanie.

Którędy najlepiej puścić przelew? Ryzykować Revolut? Może Transferwise? Widziałem, że mają dobry kurs, ale nie mam tam konta, więc pewnie będę się musiał dodatkowo zweryfikować.
Ewentualne inne propozycje?

#uk
  • 13
@tiarecki: a to nie jest tak, że powyżej jakiejś łącznej kwoty każdy będzie Cię sprawdzał? Mnie Revolut sprawdził raz, jakiś rok temu, weryfikacja trwała może z 15 minut.
@chemik_kieszyk: Grosze, nie grosze. Wiem, że nie wysyłam milionów, ale słyszałem różne historie.

@iroos: Moje konto Revolut jest zweryfikowane. Nie ma to chyba jednak znaczenia w przypadku „Fraud alert”.
Chyba masz rację, jeśli gdzieś coś ma wyskoczyć to może wyskoczyć wszędzie.
@tiarecki: Najpierw powinieneś dostać wiadomość o tym, że będą sprawdzać, przed jakimkolwiek wysyłaniem. Niedawno była afera że Mirkowi revo „ukradło” 50k a okazało się, że będą sprawdzali jego przelewy, o czym dostał informację a pomimo to wysłał hajs xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tiarecki: revolut dorzuci tobie 1% prowizji, za to że przekraczasz próg 1k£ na przewalutowanie w miesiącu.
Jeżeli wypłaty wpływają Tobie właśnie na to konto to problemu mieć nie będziesz.
Jeżeli nie, a będziesz mieć wyjątkowego pecha po prostu będziesz miał kilka dni obsuwy w przelewie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tiarecki: skorzystaj z Transferwise lepiej. Jezeli nie masz konta to po zalozeniu z refa pierwszy przelew wyjdzie Ci taniej. Jezeli chcesz ref to odezwij sie na priv