Wpis z mikrobloga

"Ja po tych wszystkich latach naprawdę chcę już zacząć inaczej żyć, mieć kogoś, kto może nie tyle byłby oparciem dla mnie, ale kto by mnie potrzebował i dla kogo mógłbym żyć - bo takie życie bez sensu jest straszne, nawet jeśli człowiek na co dzień robi coś, co go wciąga."
Tomek Beksiński
#beksinski #cytaty
Pobierz
źródło: comment_1602364295PFi072tinA3CsOI8DFn0qd.jpg
  • 3
@profumo: Szkoda Tomka. Był po prostu człowiekiem, który nie do końca chyba chciał żyć, skoro rozwiesił sobie jako prezent klepsydry o własnej śmierci po mieście. Tak już jest, że czasem ludzie rodzą się, nie chcąc od wczesnej młodości żyć.
PS: Co to za obraz za nim?
@DIO_: Obraz. Po prostu. Zdzislaw Beksinski nie nadawal nazw/tytulow swoim dzielom. W kazdym razie jest to praca, ktora wisiala w pokoju Tomka na Sonaty. Przewija sie tez na innych fotografiach z tamtego okresu. A z Tomkiem to jest tak, ze za bardzo zanurzyl sie w poezje, literature, muzyke - czystosc i piekno tychze. Zaczal tym zyc i w to wierzyc, a potem zauwazyl, ze realny swiat odbiega od wzorca - jest
Obraz. Po prostu. Zdzislaw Beksinski nie nadawal nazw/tytulow swoim dzielom.


@profumo: Wiesz czemu pytam? Wierzę w archetypy i zbiorową nieświadomość. Ta przerażająca pani na obrazie przypomina pracę pewnego pana, który twierdzi, że uprawia seks z kosmitką. Ta kosmitka z jego obrazów ma na prawdę piękne oczy.
Po prostu dziwi mnie, że na dwóch końcach świata, użyto podobnego motywu. Czyżbyśmy mieli w DNA poglądy i wierzenia przodków?
Pobierz
źródło: comment_16023674539g3ENxO0cGk4uOTZo3DGvv.jpg