Wpis z mikrobloga

@Tyrande: Uważaj na wenflon żeby kot sam sobie go pod Twoja nieobecność nie wyrwał. Znajoma miała taka sytuacje i kot prawie się wykrwawił
  • Odpowiedz
@keds: tz po prostu od 2 dni, nic nie chciał jeść (próbowałam mu dawać pieczoną pierś z indyka nawet), był jakiś taki smutny, gdzie zwykle tryska energią.
Był mocno odwodniony, że ciężko mu było krew pobrać (temperatura była w porządku). Nawadniany był przez wenflon + dostał jakieś zastrzyki. Jak wróciliśmy do domu to już jadł chrupki i pił wodę, więc może będzie już dobrze. Tak czy siak jutro też z nim
  • Odpowiedz
@keds: tz chrupki ma te lepsze, nie jakieś z biedry 5zł/kg, a pytałam się weta, co mu dawać jak będzie chciał jeść, czy kupić jakąś wątróbkę, ale powiedziała, żeby lepiej po prostu dawać mu zwykłą karmę suchą.
  • Odpowiedz
  • 1
@Tyrande ehhh... sucha to zabójstwo dla nerek i zero wartości odżywczych, nie ma znaczenia czy za 5 zł czy jakaś markowa, serio. Najlepiej karmić wysokomiesnymi puszkami, kicia będzie zdrowa i nawodniona. A wątróbka też super, żółtko raz w tygodniu polecam :)
  • Odpowiedz
@keds: no to w sumie, ja się mało znam, dlatego pytałam weta. Chciałam właśnie kupić wątróbkę, bo zdrowa i dużo białka, ale dostałam takie zalecenie, to się stosujemy.
  • Odpowiedz
@Tyrande Weta nie pytaj, a zoodetetyków. W #kociporadnik napisałam, dlaczego chrupy są niezdrowe, jakie karmy są polecane i jak przestawić kitku na lepszą dietę ()
Z wątróbką uważaj, bo łatwo przedawkować witaminę A.

Wszystkiego dobrego dla futra!!!
  • Odpowiedz
  • 0
@Tyrande oj weterynarze to się mało znają na żywieniu, albo polecają suche puriny czy inne royal caniny, bo dostają hajsy za to. Teraz jak jest chory to niech je cokolwiek, bo jak kot nie je parę dni to wątroba obrywa, ale naprawdę polecam poczytać o karmach, żeby kitku żył długo i zdrowo ()
  • Odpowiedz