Wpis z mikrobloga

Do osób z LPG, co ile wymieniacie świece i cewki/kable?
Auto mi zaczęło wariować na lpg. Ostatnio założyłem idealne wg instrukcji samochodu, irydowe 50pln/sztuka + oryginał cewki i miałem nadzieje na te 50k km. A minęło 30k i się zastanawiam czy znowu coś nie tak z układem zapłonowym.
#motoryzacja #samochody
  • 19
  • Odpowiedz
@booolooo: świece (określone przez producenta auta nie żadne specjalne do gazu) co przegląd u gazownika mi wymieniają i nigdy nie miałem z gazem problemów. Cewki nie mają daty zużycia czyli wymieniasz wtedy kiedy się zepsują a przewody to inna bajka bo wymienia się je regularnie co 3-4 lata czyli 40-60kkm bo guma nie jest niezniszczalna chyba że wcześnie kuna ci przegryzie czy przestaną być szczelne.
  • Odpowiedz
@booolooo: Jak kupiłem auto gość mówił, że świece wymieniał dopiero co bo mu przerywało (okazało się że EGR) te świece skończyły się po jakiś 14K.
Założyłem nowe (ten sam model)zobaczymy ile pochodzą. Bo tak nie mam gwaranacji kiedy on te świece wymieniał i będę mógł wyciągnąć jakiś wniosek (nie miałem wcześniej auta z LPG)

Cewka/kable to akurat u mnie jest listwa i nie ma kabli, a sam samochód słynie z tego
  • Odpowiedz
@lubiep: LPGtech.
@niezawodny: Luzy z regulacją hydrauliczną.
@r5678: Co do przerw, to wiem. Podczas jazdy szarpanie, auto wpada w błąd. Okresowo jak ma błąd to odpalę, ale po 2-3 sek gaśnie i pomaga reset poprzez odłączenie akumulatora. Wina samohodu to nie jest, po na benie jeździ dobrze, a żadnego błędu u mechanika nie wygenerował przez 2 tyg.

A z doświadczenia wiem, że czasem nawet za mocno zabrudzony filtr powietrza
  • Odpowiedz
@booolooo: jaki przebieg ? W drugim aucie po jakis 80K wtryski się zabrudziły i były różne cyrki. Pomógł o dziwo taki preparat do LPG co się wpuszcza w zbiornik do czyszczenia wtryskow...
Oraz jakie wtryski. Bo dużo dziadostwa jest co się szybko psuje.
  • Odpowiedz
A z doświadczenia wiem, że czasem nawet za mocno zabrudzony filtr powietrza wpływa na pracę na lpg, gdy na benzynie jest ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@booolooo: A tak być nie powinno, chyba że dupnie zamontowana instalacja.
  • Odpowiedz
@r5678: Rozważam też wtryski, bo ponad 70k km jest. Nie pamiętam jakie dokładnie, tylko, że jak sprawdzałem kiedyś, to nie był szajs.
@Crow7422: Jeżeli auto na benzynie pali ok > sprawdzić układ zapłonowy, wymienić świece > jak dalej źle, to gazownik. To jeżeli chodzi o problemy z instalacją.

A tu pytałem tylko o świece, bo aż zaskoczony jestem, jak irydowe ledwo na rok wystarczają (30k km). Zatem bezsens i lepiej
  • Odpowiedz
Jeżeli auto na benzynie pali ok > sprawdzić układ zapłonowy, wymienić świece > jak dalej źle, to gazownik. To jeżeli chodzi o problemy z instalacją.


@booolooo: Ale Ty mi teraz tipa sprzedajesz czy to pytanie? Bo ja się zajmowałem gazem i to poprostu bzdura.
  • Odpowiedz
@Crow7422: Nie, tak mi gazownik powiedział. Żeby najpierw to posprawdzać, bo świece/cewki to częsty powód problemów ¯\_(ツ)_/¯
A, że wymiana świec kosztuje mnie 2x mniej niż wizyta u niego, no to najpierw to zrobię.
  • Odpowiedz
@Crow7422: i #!$%@? miał rację. Wymieniłem właśnie na najtańsze świece bosch 11zl, w necie są za 6. Po kilku km, żadnego szarpnięcia, nic.

Kupuje na zapas i wymieniam co 12k km. Wcześniej miałem model wg instrukcji auta po 50zl i tak 25k km przetrwały
  • Odpowiedz