Wpis z mikrobloga

Jako, że zdecydowałem się na zakup pre-ordera nowego Xbox'a to chciałbym też przy okazji wymienić swój 10 letni telewizor na coś nowszego. I stoję przed dość dużym dylematem.

Zależy mi mocno na Ambilight od Philips'a, dlatego biorę pod uwagę tylko modele od nich. I tutaj rozważam głównie dwie opcje:

1. Philips 55OLED854 - droższy, a zarazem mniejszy
2. Philips 65PUS7805 - tańszy, a większy

Od kanapy do szafki na TV mam 2,7 - 3 metrów, w zależności w którym miejscu się siedzi. Więc to trochę zachęcałoby, żeby kupić jednak większy model, z drugiej strony jak już będę grał na konsoli to i tak pewnie będę siedział na fotelu, który będę mógł sobie przesunąć bliżej. A na kanapie będę tylko oglądać filmy / sport. Więc to z kolei skłaniałoby mnie ku OLEDowi :D

Ale z chęcią wysłucham Waszych propozycji, uwag, może ktoś mi coś mądrego zasugeruje :)

#telewizory #philips #oled #konsole #xbox
  • 24
Mam starszy już model Philipsa, ale dość z topowych, ambilight to jego jedyna zaleta. Po 3 latach koniec wsparcia a obecnie nic ze smart już nie działa. Player od dzwonu się odpali, czytając komentarze pod nowszymi modelami tez spotykam ze tracą szybko wsparcie. W drugim pokoju mam 7 letniego Samsunga, na którym do dzisiaj wszystko lata jak marzenie.
@voximodo myślę, że jeśli planujesz kupić telewizor pod konsole to powinieneś zainteresować się dość istotnym parametrem, tj. input lag. Z tego co kojarzę, to niestety modele philipsa z ambilight mają dość duży lag, co w bardziej dynamicznych grach może być po prostu uciążliwe. Z tego co ja się orientowałem, to najniższe input lagi są w LG, Sony oraz w samsungach
@Gruby_Jano: z tego co widzę to ten OLED od Philipsa ma wgranego Android'a, także aplikacje pewnie będą jeszcze przez jakiś czas wspierane, przynajmniej na to bym liczył :)

@xzxzz: Co do gier to u mnie raczej strzelanki i tak odpadają, głównie gry sportowe jak FIFA, także chyba nie powinno to być zbytnim problemem?
@voximodo: @calka-rekurencyjna: no ja normalnie odradzałbym Philipsa, bo obecnie ich OLEDy są najgorsze pod względem processingu, ficzerów i fabrycznej kalibracji.

No ale jak Ambilight jest taki ważny to ja się nie wtrącam, bo już znam reakcje sekciarzy Ambilighta ¯\_(ツ)_/¯ Jeśli już to przynajmniej radziłbym pójść w OLEDa bo to mimo wszystko dobre TV, na pewno nie brać od nich LCD.