Wpis z mikrobloga

Jutro mam to szczęście, że będę uczestniczyć w rekrutacji nowego pracownika do naszego wesołego zespołu.
I tutaj pytanie do Was bo jeden wpis w CV mnie zaintrygował. Mianowicie gość robi studia magisterskie online z zakresu IT czy tam jakiegoś "computer science".


Nie uważam, że to złe wręcz przeciwnie! Zastanawiam się tylko czy uważacie, że to w ogóle ma sens?

W czym tak naprawdę potrzebny jest magister w IT?
Zwłaszcza robiony online?
Czy nie uważacie, że lepiej ten czas i pieniądze przeznaczyć na specjalistyczne szkolenia z zakresu konkretnych technologii czy rozwiązań?

#studia #kursy #programowanie #rekrutacja
  • 14
  • Odpowiedz
@inny_89: Może gościa po prostu interesuje IT czy tam jakieś "computer science" a nie angular, docker czy najnowsze ficzery z C++20.
Może chce potem śmignąć do firmy która wymaga papierka magistra ¯\_(ツ)_/¯
Jest dużo opcji.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szwe ja tak jak napisałem nawet popieram ale Twój argument o angularach itp jest nieutrafiony bo z architektury też masz kursy /szkolenia.
Jeśli interesuje się IT i nie znajdzie tego na kursach celowanych to co masz na myśli?

Osobiście znam jedna firmę gdzie dosyć poważnie podchodzili(czas przeszły) do tematu :chcemy gościa z magisterka.

Dlatego zastanawiam się jak bardzo to ma sens. Natomiast nie dyskredytuje pomysłu studiowania nawet mi się podoba i szukam
  • Odpowiedz
W czym tak naprawdę potrzebny jest magister w IT?

Zwłaszcza robiony online?

Czy nie uważacie, że lepiej ten czas i pieniądze przeznaczyć na specjalistyczne szkolenia z zakresu konkretnych technologii czy rozwiązań?


@inny_89: Niektóre rzeczy jak algorytmika czy logika przydają się niezależnie od technologii w których coś tworzysz. Co do wersji online to raczej miałbym negatywne zdanie na ten temat ( jakość takiego kursu i jak by ludzie go robili na min.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
W czym tak naprawdę potrzebny jest magister w IT?

Zwłaszcza robiony online?
Czy nie uważacie, że lepiej ten czas i pieniądze przeznaczyć na specjalistyczne szkolenia z zakresu konkretnych technologii czy rozwiązań?

@inny_89: Niektóre rzeczy jak algorytmika czy logika przydają się niezależnie od technologii w których coś tworzysz. Co do wersji online to raczej miałbym negatywne zdanie na ten temat ( jakość takiego kursu i jak by ludzie go robili na min.
  • Odpowiedz
Robiłeś magisterkę z it? Pytam bo ja nie. Ile godzin miałeś algorytmiki (planowo i rzeczywiście) w roku studiów II stopnia?


@inny_89: Na UJ ( tą mniej prestiżową ) robiłem Infę Stosowaną dzienną. Algorytmiki było 2 semestry ( 30 g wykładów + 30 ćwiczeń na semestr ). W sumie na papierze 120 godzin + kij wie ile na zadania do implementacji = składowe zaliczenia ćwiczeń.
  • Odpowiedz
W czym tak naprawdę potrzebny jest magister w IT?


@inny_89: zagraniczne firmy czasem na to patrzą, mają wymóg papierka i tyle

choć już na rekrutacji takie firmy częściej pytają ze znajomości algorytmiki/struktur danych niż ze znajomości języka

czasem są to dobre, międzynarodowe firmy

studia są dobre na start - liźniesz różnych technologii, sprawdzisz co Ci bardziej leży, poznasz ludzi, dostaniesz się na staż

jak już masz 5 lat doświadczenia to imo
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kt13 bootcamp raczej skreślam z listy. Sam kiedyś byłem na takowym: wiem z czym się to jje.
No ale gościa generalnie też podziwiam, że w ogóle mu się chce.

@CuckCuckKlan faktycznie całkiem sporo h wychodzi. Ile łącznie godzin na semestr Ci wychodziło?
No co do dziennych studiów to generalnie całkiem bym był przekonany ale ta forma on-line jakoś mnie odrzuca i każe się zastanowić czy rzeczywiście to jest coś spoko.
  • Odpowiedz
faktycznie całkiem sporo h wychodzi. Ile łącznie godzin na semestr Ci wychodziło?


@inny_89: Zależy od napakowania przedmiotów. Na pierwszych latach studiów wychodziło 5-6 przedmiotów na semestr + duperele typu angielski czy WF. Zwykle było 30h wykładów i tyle samo ćwiczeń/pracowni na przedmiot.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Vladimir_Kotkov pewnie, że zapytam :D inna sprawa, że to akurat dotyczy USA i tam kandydatów szukamy także pewnie dochodzą pewne lokalne aspekty, które trudno mi sobie wyobrazić teraz ale pytanie o to na 100% padnie
  • Odpowiedz
@inny_89: pewnie łatwiej tak bo masz całą ścieżkę zaplanowaną. Czasami taniej, nie wiem czy w tym przypadku. No i kończysz papierem który mimo wszystko ma sporą wartość. Ciężko rzec.
Ja jakbym miał wybierać to kończąc teraz szkołę, raczej na pewno poszedłbym na studia. Ciężko robić jakieś specjalistyczne kursy zaraz po szkole średniej gdy nie wie się samemu co z tego IT nas interesuje.
  • Odpowiedz